„Osobno i razem. Zrozumieć współczesną miłość, relację i samotność” – tak nazywa się kurs, który poprowadzi od stycznia Jej Perfekcyjność dla wszystkich zainteresowanych osób. Nie trzeba studiować na UW, by zapisać się na zajęcia!

Zajęcia trwać będą 30 godzin i zakończą się z końcem marca 2022. Zapisy ruszyły dziś o 10:00. Obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy.

W opisie zajęć czytamy:

Czym jest współcześnie miłość? Czemu przyrzeczenie „i że cię nie opuszczę aż do śmierci” bardziej nas bawi niż wiąże? Czy istnieje ludzka wspólnota, czy staliśmy się zbitą masą, czy może odpadkiem ludzkim?

Strumień postmodernizmu, ponowoczesności, współczesności, czy jakkolwiek by nazwać dzisiejszą epokę, w której wszyscy jednakowo jesteśmy osadzeni – płynie szybkim nurtem.

Kurs przewidziany jest dla wszystkich osób, które szukają zrozumienia w galimatiasie, w jaki wpakowała nas rzeczywistość. Oparty na refleksji Zygmunta Baumana oraz innych socjologów i psychologów społecznych, kurs ma na celu opisanie i ujęcie w ramy refleksji naukowej podstawowych zjawisk związanych z miłością, uczuciowością, seksem, związkami, relacjami międzyludzkimi i samotnością. Ma być źródłem poznania, które daje szansę odnalezienia się w rzeczywistości i czerpania z niej pełnymi garściami.

Alienacja, niestałość związków, wszechobecność „czystej relacji”, globalizacja i mieszanie się kultur z jednej strony, a z drugiej – powracające nacjonalizmy, odradzające się ruchy faszystowskie i religijne. Cyber-seks, przyśpieszający rozwój technologii, zmiany zwyczajów, upadek tradycji i wielkich narracji… Życie w ciekawych czasach okazuje się nie lada wyzwaniem.

Zajęcia kosztują 275 zł, co oznacza, że jedna godzina to tyko nieco ponad 9 zł.

Dokładny opis oraz możliwość zapisania się na kurs można znaleźć tutaj.

Wypowiedz się! Skomentuj!