Jeden z najgłośniejszych filmów LGBT ostatnich lat. Kontrowersyjny, trudny i bardzo prawdziwy – „Bixa Travesty” do zobaczenia na Uniwersytecie Warszawskim już 28 lutego.

28 lutego 2019
17:00
Uniwersytet Warszawski
tutaj

„Nie chcę penisa, chcę pokoju” – głosi w swoim manifeście Linn Da Quebrada – transseksualna, ciemnoskóra artystka pochodząca z faweli na przedmieściach São Paulo. Jej ojczyzna jest miejscem, w którym nie może czuć się bezpiecznie – to właśnie w Brazylii notuje się co roku największą na świecie liczbę morderstw popełnianych na osobach LGBT. Linn przemawia w imieniu wszystkich wykluczanych, queerowych osób żyjących na marginesie społeczeństwa. Jej bronią jest głos i ciało, które odważnie pokazuje na scenie jako rapująca performerka. Jej wróg to patriarchalne, przesiąknięte rasizmem, seksizmem i przemocą społeczeństwo.

Fascynujący obraz bezkompromisowej walki o godność w pełnej społecznych podziałów Brazylii. Przyglądając się głównej bohaterce także od prywatnej, bardziej delikatnej strony, przedstawia powody jej scenicznego radykalizmu i podejścia do cielesności.

Budynek dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Wstęp na pokaz jest wolny.

Wypowiedz się! Skomentuj!