Warszawa, 14 stycznia 2013 – „Młodzi geje razy sześć” to tytuł nowego tekstu Jej Perfekcyjności dla portalu queer.pl. W podtytule czytamy zaś, że jest to „niewinna próba charakterystyki bez naukowego zacięcia”.

W nowym felietonie Jej Perfekcyjność próbuje dokonać opisu grupy młodych gejów, nie definiując w zasadzie ograniczeń wiekowych dla tej grupy, jednakże odnosząc się do nich także często jako do „nastoletnich”. Swoje myśli streszcza w sześciu punktach.

– Wbrew pozorom, to nie takie łatwe – opowiada trans. – Wiadomo, że każda charakterystyka dużej zbiorowości niesie za sobą problem uśredniania i spłaszczania tego opisu. Inaczej się jednak nie da. Ale dlatego też tekst nazywam „bez naukowego zacięcia”, bo opiera się bardziej na moim socjologicznym wyczuciu niż na konkretnych danych liczbowych.

Jej Perfekcyjność dodaje na końcu tekstu, że opis przez nią przedstawiony nie jest kompletny i zachęca czytelników i czytelniczki queer.pl do dyskusji, pytając: „Zatem, Waszym zdaniem, jacy jeszcze są nastoletni geje?”. Podkreśla także, że jej opis na pewno wzbudzi sprzeciwy młodych homoseksualistów, którzy będą chcieli podkreślić swoją odrębność i wyjątkowość na tle uśrednionej charakterystyki. Jak jednak dodaje – to cecha typowa dla tego wieku i stąd niezaskakująca.
Jej Perfekcyjność współpracuje z queer.pl (dawniej innastrona.pl) już od dłuższego czasu. W minionym roku była gospodarzem imprezy z okazji szesnastych urodzin portalu w klubie Cocon w Krakowie. Jest autorką wielu tekstów, które pojawiają się regularnie na stronach queer.pl. Jak podkreśla JP, współpraca z serwisem jest udana, ponieważ redakcja pozostawia jej wiele swobody w kształtowaniu tematyki i formy publikowanych wypowiedzi.

– Mam nadzieję, że tekst okaże się początkiem jakiejś krótkiej dyskusji – zdradza Jej Perfekcyjność. – Specjalnie zastosowałem pewne określenia i sformułowania, by umożliwić taką debatę. Wszak młodzi geje to grupa, o której często się zapomina i rzadko oddaje się im głos.

Młodzi geje razy sześć” to pierwszy tekst Jej Perfekcyjności opublikowany w portalu po zmianie wyglądu i nazwy serwisu. Trans zapowiada jednak, że w najbliższym czasie spodziewać się można kolejnych jej artykułów.


Tekst trans na stronach portalu queer.pl

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!