Warszawa, 10 września 2012 – Trans wraca do pracy po wakacyjnych wojażach. Za nieco ponad dwa tygodnie moderować będzie debatę na temat wyborów w USA w trakcie Festiwalu Nauki.

Otwarta debata pod tytułem „Krajobraz przedwyborczy 2012: Spory o Obamę i nie tylko” zaplanowana jest na 26 września (środa) na godzinę 17:30. Odbędzie się w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW przy al. Niepodległości 22. Wezmą w niej udział prof. B. Szklarski i prof. S. Józefowicz.

– To ciekawe starcie osób reprezetujących dwa różne środowiska – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – Dyrektor kulturoznawczego ośrodka amerykanistycznego zmierzy się z przedstawicielem nauk politologicznych. Na kilka tygodni przed właściwymi wyborami taie spotkanie będzie zapewne interesującą debatą.

Spotkanie jest częścią cyklu wydarzeń pod tytułem „Wybory prezydenckie w USA 2012”, który jest częścią Festiwalu Nauki 2012. Wstęp na dyskusję jest wolny. Po debacie ekspertów trans przewiduje możliwość zadawania pytań.
Inicjatywa organizacji Festiwali Nauki w Warszawie powstała we wrześniu 1996 roku w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) UW. Dokumentem formalnie powołującym Festiwal było Porozumienie podpisane w grudniu tegoż roku przez Rektorów Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej i Prezesa Polskiej Akademii Nauk. Od początku animatorami Festiwalu są Wydział Fizyki UW i Instytut Biochemii i Biofizyki PAN a od 2006 także Wydział Fizyki PW. Oficjalnym reprezentantem pozostaje Uniwersytet Warszawski. Obecnie na Festiwal składa się ponad pięćset różnorakich imprez (wykłady, pokazy, filmy, wystawy, wycieczki), organizowanych przez liczne placówki naukowe z całej stolicy.

– Cieszę się, że spotka mnie zaszczyt współtworzenia tak ciekawego wydarzenia, jakim jest Festiwal Nauki – komentuje JP. – Prawdę mówiąc, już jakiś czas temu myślałem, żeby aktywniej włączyć się w jego współtworzenie. Nie znalazłem dotychczas jednak wystarczającej motywacji. Może dzięki tej debacie to się zmieni.

Jej Perfekcyjność poprowadzi spotkanie w zastępstwie. Początkowo bowiem jej moderatorem miał być jej znajomy. Sprawy osobiste sprawiły jednak, że tego dnia nie będzie go w Polsce i poprosił JP o to, by ona odpowiadała za wydarzenie. Trans zgodziła się bez wahania.


Logo Festiwalu Nauki

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!