Warszawa, 12 lipca 2011 – Po tygodniowym pobycie na Pomorzu Zachodnim, trans wraca do stolicy. Dziś późnym wieczorem pociągiem InterCity Bolesław Prus, JP powróci do Warszawy.

Co ciekawe, dziś trakże Jej Perfekcyjność opuści Rewal i odwiedzi na 3 godziny swoją rodzinną miejscowość. Po co?

– Muszę odebrać rower! – wyjaśnia. – Kupiłem go jakiś czas temu i doręczono go na adres mojego domu rodzinnego, teraz muszę się z nim dostać do Warszawy. Dlatego z Rewala przyjadę jeszcze do domu rodzinnego i dopiero stąd ruszę do Warszawy.

Jej Perfekcyjność w domu rodzinnym przebywała od minionego wtorku. To jej pierwsza wizyta w tym miejscu od Świąt Wielkiej Nocy. W niedzielę trans wyjechała nad morze, by odpocząć trzy dni w swojej ulubionej nadmorskiej miejscowości – Rewalu. Dawniej spędzała tam całe wakacje, przez dwa miesiące ucząc młodzież gimnazjalną i licealną dziennikarstwa radiowego.
W tym roku Jej Perfekcyjność planuje jeszcze kilka wakacyjnych wyjazdów. Najpierw, w przedostatni weekend lipca wybiera się do Krakowa, tydzień później wyjeżdża na pięciodniowy wypad do Paryża. To miasto odwiedzi pierwszy raz w życiu. W sierpniu Jej Perfekcyjność zamierza także udać się na długi weekend do Sopotu a prosto stamtąd na kilka dni do Władysławowa.

– To spokojne wakacje – komentuje trans. – Po ubiegłorocznych doświadczeniach, gdy każdy weekend spędzałem w innym mieście, w innym kraju, mam dość. Wiem, że to zbyt męczące i za bardzo rozbija tryb pracy, jaki mam przyjęty w swoim życiu.

W tym roku przełom sierpnia i września będzie dla trans o tyle ważny, że związany będzie z koniecznością podejścia do poprawkowej sesji egzaminacyjnej. Z powodu Parady Równości, konferencji naukowej Strategie Queer i innych aktywności, trans nie podchodziła do egzaminów w terminie czerwcowym.

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!