Warszawa, 24 czerwca 2010 – Prosty, czarny i duży: tak można scharakteryzować napis „whatever”, jaki przygotowała Jej Perfekcyjność. Konsultacje w tej sprawie trwały przede wszystkim w serwisie Facebook, gdzie trans wrzuciła podgląd kilku propozycji. Wygrał projekt, jej zdaniem, najlepszy.

Baner ma mieć wymiar 5 x 1,5 metra. Na białym tle pojawi się czarny napis WHATEVER pisany kapitalikami. Trans podkreśliła, że najważniejsze jest jego przesłanie a nie forma, dlatego cieszy się ze skromnego charakteru wybranego projektu.

– Chcę, żeby ludzie dokoła skupili się wokół tego, co chcemy powiedzieć w ten sposób a nie na tym, jak ten napis wygląda – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Dlatego ten napis był moim faworytem od początku. Wygrał z różową wersją, jak i z czarnym obramowanym na czerwono.

Jej Perfekcyjność wciąż szuka osób, które zechcą włączyć się w niesienie transparentu podczas EuroPride 17 lipca w Warszawie. Swój udział w akcji zapowiedziało już kilka osób – z każdą z nich trans rozmawia indywidualnie, przygotowując na to, co może się dziać w związku z manifestacją. Zachęca jednak wszystkich – swój udział zgłaszać można tutaj w serwisie Facebook.com. JP zapowiedziała także, że na około tydzień przed EuroPride 2010 przygotuje manifest, który wyjaśni i uzasadni wykorzystanie tego słowa na transparencie podczas manifestacji. Nie wiadomo jeszcze czy napis zostanie wydrukowany czy też będzie malowany przez Jej Perfekcyjność.
Jej Perfekcyjność wciąż oferuje także osobom zainteresowanym nocleg w trakcie EuroPride. Chce w ten sposób wpłynąć na frekwencję podczas manifestacji. Zachęciła wszystkich homoseksualistów, biseksualistów, drag queen, trans i osoby queer do uczestnictwa w wielkim europejskim święcie osób nieheteroseksualnych.

– Na pewno 17 lipca odbędzie się u mnie wielka europride’owa domówka – zapowiedziała. – Chcę wykorzystać tę okazję do spotkania się ze znajomymi i przyjaciółmi. Na pewno będę chciał zaprosić na nią także osoby, które nigdy u mnie nie gościły. Jestem na ten wieczór wyjątkowo otwarty na kontakty z ludźmi spoza Warszawy.

Europride to doroczna parada środowisk LGBTQ z okazji Christopher Street Day w jednym z miast europejskich. Począwszy od 1991 European Pride Organizer’s Association przyznaje jednemu z miast tytuł „Europride”. Demonstracja CSD jest w tym mieście wtedy większa, co w zamyśle organizatorów ma temu wydarzeniu nadać większy rozmach, a tym samym przyciągnąć uwagę opinii publicznej na sprawy LGBTQ. W tym roku EuroPride po raz pierwszy odbywa się w kraju Europy Środkowo-Wschodniej.


Tak wyglądać będzie pięciometrowy napis

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!