Przygotujcie paszporty na podróż po pandemii – Grindr ujawnił kraje o największej liczbie aktywnych i pasywnych gejów!

Grindr, jako aplikacja na wskroś już globalna, ma użytkowników niemal w każdym kraju na świecie. Jak się jednak okazuje, użytkownicy ci różnią się preferencjami.

Wietnam, Szwecja, Tajlandia, Peru i Republika Południowej Afryki to kraje, w których największy odsetek użytkowników określił się jako pasywny – wynika z podsumowania 2020 Grindr Unwrapped.

Tymczasem Nigeria, gdzie seks gejowski jest nielegalny, jest krajem z jednym z najwyższych odsetków aktywnych gejów, zaraz za Marokiem i Indiami, a przed Chile i Izraelem.

Jeśli szukasz mężczyzny, który jest gotowy na wszystko, Ameryka Południowa jest zdecydowanie twoim wyborem, a mężczyźni z Wenezueli, Gwatemali i Argentyny najczęściej określają się jako uniwersalni.

W swoim raporcie Grindr dodał jedno zastrzeżenie:

Te dane reprezentują tylko część naszych użytkowników (nie wszyscy użytkownicy Grindr umieszczają informację na temat tej preferencji w swoich profilach), a sam Grindr reprezentuje tylko część globalnej społeczności queer.
Ważne jest więc, aby pamiętać, że te dane to nie są naukowym raportem na temat globalnych preferencji seksualnych i zachowań randkowych.
Jest to zabawny i nieformalny sposób, który ma pomóc naszym użytkownikom lepiej się poznać, posłużyć jako przełamanie lodów w rozmowach w aplikacji i zapewnić wgląd w trendy aktywności Grindr w minionym roku.

Z innych, ciekawych danych wynika, że największym rynkiem dla aplikacji pozostają Stany Zjednoczone. Potem najwięcej użytkowników pochodzi z: Brazylii, Meksyku, Indii i Wielka Brytanii. Zaskakuje wynik Wielkiej Brytanii, która jest jednak krajem o zdecydowanie mniejszej liczebności mieszkańców niż pozostałe wymienione.

Grindr ujawnił również najczęściej wymieniane jako ulubione piosenki w 2020 roku. I tu, uwaga, będzie szok – geje uwielbiają słuchać Lady Gagi i Ariany Grande.

No i na sam koniec: najczęściej używanymi emotkami były: ?, ?, ?, ?, ?.

Wypowiedz się! Skomentuj!