Czterdzieści dwa procent badanych mówi swoim głównym partnerom o innych kontaktach seksualnych, podczas gdy 33% działa zgodnie z zasadą „nie pytaj, nie mów”.

fot. Nathan Rupert

Ten materiał nie powstałby bez Was. Wspieraj mnie na Patronite!

Nowy raport wskazuje, że około jedna trzecia gejów pozostaje w otwartych związkach. W sondażu przeprowadzonym w grudniu na 517 gejach, Centrum Terapii dla Gejów (Gay Therapy Center) z siedzibą w San Francisco podsumowuje, że 30 procent mężczyzn nie było w ściśle monogamicznych związkach ze swoimi partnerami.

Jak dodaje Gay Therapy Center na swojej stronie internetowej, wyniki te pokazały, że odsetek otwartych relacji wśród gejów był nieco niższy niż w poprzednich badaniach, które sugerowały, że „około 50% gejów w związkach zezwala na seks poza związkiem”. Wartość ta pochodzi z ankiety przeprowadzonej w 2010 roku wśród 556 par homoseksualnych, przez San Francisco State University. Badanie przeprowadzone przez Hunter College w 2013 roku wykazało, że 42% gejów będących w związkach było albo w związkach otwartych, albo „prawie monogamicznych”.

Według badania Gay Therapy Center około 42% gejów pozostających w otwartych związkach mówi swoim głównym partnerom o innych kontaktach seksualnych, podczas gdy 33% działa zgodnie z zasadą „nie pytaj, nie mów”.

Najczęściej opisywane przez respondentów zasady obowiązujące w relacji mówiły m.in. o tym, że uprawiają seks tylko z innymi osobami poza domem, uprawiają seks z innymi ludźmi tylko wtedy, gdy ich główny partner jest obecny, lub uprawiają seks z innymi ludźmi tylko wtedy, gdy wcześniej rozmawiali o spotkaniu z innymi osobami z partnerem.

Adam Blum, założyciel i dyrektor Gay Therapy Center, wyraził pewne obawy dotyczące tych ostatnich ustaleń.

„Kiedy partnerzy próbują ukryć swoje kontakty seksualne, może to prowadzić do kłamstwa, co prawie zawsze jest destrukcyjne. Nawet jeśli oboje partnerzy są zgodni co do wytycznych otwartego związku, kiedy kłamstwo zostaje odkryta, często jest to głęboko bolesne dla pary ”.

– powiedział w oświadczeniu dołączonym do raportu

Na stronie organizacji Blum przedstawił kilka wskazówek dotyczących szczęśliwego, stabilnego i otwartego związku.

„Rozmawiaj o tym otwarcie ze swoim partnerem” – powiedział Blum, dodając, że

osoby pozostające w niemonogamicznym związku powinny pamiętać o docenieniu swojego długoterminowego partnera i „mówić sobie nawzajem, jak bardzo się kochacie, jak bardzo jesteście zaangażowani w związek i jak się cieszysz, że go widzisz”.

Adam Blum, założyciel i dyrektor Gay Therapy Center

– Ale ważne jest, aby pamiętać, że nie każdy chce otwartego związku – dodał Blum. Badanie takiej możliwości – nawet jeśli jest to tylko rozmowa – zawsze może oznaczać budowę głębszej intymności ze stałym partnerem. Ale może również ujawnić, że związek dobiegł końca.

„Jeśli pary nauczyły się umiejętności rozmawiania o wszystkim ze swoim partnerem w sposób zbliżający ich do siebie, to są w dobrej formie. Jeśli jeszcze nie nauczyły się sztuki radzenia sobie z trudnymi rozmowy, wtedy ich otwarty związek może być zagrożony zerwaniem i bolesnym rozczarowaniem”.

– podsumował Blum.

Oprac. na podst. them.us


Ten materiał jest bezpłatny, bo JejPerfekcyjnosc.pl troszczy się o promowanie treści LGBTQ+ i niezależnych mediów, których coraz mniej w sieci. Wspierając tę stronę, pomagasz zapewnić jej suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa ale i pewność dostarczania nowej rozrywki. Przekaż swój JEDNORAZOWY datek:


Wypowiedz się! Skomentuj!