Wykładowca Instytutu Socjologii UW, komentator „Krytyki Politycznej”, twórca nazwy partii Wiosna będzie gościem „Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka” we wtorek 12 marca o 22:00 na żywo na facebooku.

Maciej Gdula to socjolog i publicysta, doktor habilitowany nauk społecznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, który specjalizuje się w teorii społecznej i w teorii polityki.

Na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego pracą Utopia, kontrakt i natura. Dyskursy o miłości w kulturze eksperckiej uzyskał stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk humanistycznych. Kilka lat później m.in. dzięki monografii pt. Uspołecznienie i kompozycja. Dwie tradycje myśli społecznej a współczesne teorie krytyczne otrzymał stopień doktora habilitowanego nauk społecznych w zakresie socjologii.

Jest publicystą Krytyki Politycznej oraz członkiem zarządu Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego. Jest częstym komentatorem w TOK FM.

W 2017 roku był koordynatorem głośnego badania terenowego w jednym z miast powiatowych na Mazowszu. Raport z „Miastka” wg wielu socjologów uznany jest za pierwszą miarodajną diagnozę przyczyn zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych w 2015 roku.

W 2019 zaangażował się w działalność partii Wiosna. Odpowiada też za nazwę tej partii.

Maciej Gdula pojawi się w studiu „Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka” już w ten wtorek o 22:00 – do zobaczenia na żywo tylko na facebook.com/JejPerfekcyjnosc.

Wypowiedz się! Skomentuj!