Queerowy Klub Filmowy powraca. W listopadzie Queer UW zaprasza na „Synów Koryntu”. Pokaz odbędzie się 29 listopada o 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

29 listopada 2018
18:00
Uniwersytet Warszawski
tutaj

W ciągu dnia są niepozornymi chłopakami, w nocy – królami życia. Zarabiają sprzedając swoje ciała. Niektórzy nie mają nawet dwudziestu lat, na innych czekają w domu żony i dzieci. Przyjazd do wielkiego miasta jest dla nich nie tylko szansą na łatwy zarobek, ale i na zaznanie prawdziwej wolności.
„Synowie Koryntu” to autorski dokument o młodych imigrantach z Bułgarii, którzy zarabiają w Wiedniu jako chłopcy do towarzystwa. Często muszą uprawiać seks z mężczyznami, którzy ich nie pociągają. Jednak wolą sprzedawać swoje ciała, niż żebrać na ulicy. Nie narzekają na swój los, bo cieszą się życiem wolnym od odpowiedzialności. „Tu w Wiedniu nie mam żadnych problemów.” – mówi jeden z nich – „Problemy mam w Bułgarii, z moją żoną.”

Gościem pokazu będzie dr hab. Tomasz Basiuk. Naukowiec uzyskał stopień doktora na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego w 1997 roku, a stopień doktora habilitowanego na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego w 2014 roku. Jego zainteresowania badawcze obejmują współczesną prozę amerykańską i życiopisanie oraz teorie krytyczne, w tym teorię queer.
Współredagował lub redagował cztery zbiory esejów z dziedziny amerykanistyki i studiów queer, a także numer specjalny czasopisma „Dialogue and Universalism”, poświęcony tematyce gender. Jest w gronie założycieli i redaktorów powstałego w 2006 roku elektronicznego recenzowanego czasopisma naukowego „InterAlia”, poświęconego studiom queer. Był stypendystą Fundacji Fulbrighta (2004-2005) i innych instytucji. W latach 2005-2012 roku był dyrektorem Ośrodka Studiów Amerykańskich UW.
Od 2016 roku jest dyrektorem Instytutu Ameryk i Europy Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także prezesem Polskiego Towarzystwa Studiów Amerykanistycznych.

Wstęp na pokaz jest wolny.

Wypowiedz się! Skomentuj!