Świat się zmienia, więc i show biznes się zmienia. Coraz więcej osób LGBTQ otwarcie mówi o tym, że są nieheteronormatywne. Warto wiedzieć, że są takie, które zrobiły to jakiś czas temu i dlatego mogliśmy o nich zapomnieć.

Poniższa lista to tylko 25 wybranych osób LGBTQ, które nie obawiają się mówić tego, kim są. W celebryckim świecie jest takich osób, na szczęście, coraz więcej.

1. Drew Barrymore

Gwiazda serii „Santa Clarita Diet” wyoutowała się jako osoba biseksualna w 2003 roku. Była żoną już trzy razy – kolejno poślubiła: Jeremy’ego Thomasa, Toma Greena i Willa Kopelmana.

Magazynowi „Contact Music” powiedziała:

„Do I like women sexually? Yeah, I do. Totally. I have always considered myself bisexual.”

2. Kate McKinnon

Gwiazda remake’u „Pogromców duchów” jest pierwszą wyoutowaną lesbijką w amerykańskim Saturday Night Live. Sama wyznaje, że odkryła, że jest lesbijką, gdy zobaczyła aktorkę Gillian Anderson, grającą Scully w serialu „Z Archiwum X”:

“I thought at first my physiological reaction was a product of David Duchovny’s face but no, it was Gillian Anderson-who still is the queen of my heart. So I knew then.”

3. Aubrey Plaza

Gwiazda serialu „Parks and Recreation” wyoutowała się jako biseksualistka w 2016 roku.

W jednej z rozmów, grająca April Ludgate aktorka powiedziała po prostu:

I fall in love with girls and guys.

4. Amandla Stenberg

W 2016 roku gwiazda „Igrzysk śmierci” wyoutowała się jako biseksualna w serii Snapów w 2016 roku.

Gdy poruszała temat marginalizowanych i uciszanych mniejszości, powiedziała:

„As someone who identifies as a black bisexual woman I’ve been through it, and it hurts and it’s awkward and it’s uncomfortable”.

5. Angelina Jolie

Angelina Jolie o swojej biseksualności mówi już od dłuższego czasu.

Gdy została wybrana najatrakcyjniejszą gwiazdą magazynu „Jane”, powiedziała w rozmowie z redakcją:

„They’re right to think that about me because I’m the person most likely to sleep with my female fans. I genuinely love other women. And I think they know that.”

6. Gillian Anderson

Gillian nie dość, że pomogła Kate McKinnon uświadomić sobie orientację, sama aktorka także umawiała się i spotykała z kobietami.

W 2014 roku, kilka lat po tym, jak wyszło na jaw, że żyła z kobietą – wyznała, że musiała to zrobić, by nie trzymać w tajemnicy związku z tak ważną dla niej osobą.

7. Amber Heard

Amber, którą znamy z filmu „Dziewczyna z portretu”, o swojej biseksualności mówi już od lat. Niedawno, po ślubie z Johnnym Deppem powiedziała, że ten ślub nie definiuje jej seksualności.

W tym roku mówiła o „obsesji” Hollywood na punkcie biseksualności.

Trzydziestolatka, po zakończeniu rozwodu z Deppem, przekazała całe 7 mln dolarów uzyskane w wyniku porozumienia, na cele charytatywne.

8. Daniel Newman

Gwiazda serialu „The Walking Dead” wyoutowała się jako gej w emocjonalnym wyznaniu w 2017 roku.

W nagraniu video na YouTube powiedział, że poznanie bezdomnej dziewczyny w centrum, w którym był wolontariuszem, zmieniło sposób, w jaki myśli o swojej seksualności.

9. Wentworth Miller

Gwiazda serii „Prison Break” Wentworth Miller wyoutował się jako gej w 2013 roku, gdy odmówił udziału w festiwalu filmowym w Rosji.

Od tamtej pory wiele razy zajmował się publicznie tematyką swoich problemów ze zdrowiem psychicznym i tendencjami do samookaleczania, które wynikały z kłopotów z jego seksualnością.

10. Ellen Page

Ellen Page, znana m.in. z doskonałego filmu „Incepcja”, wyoutowała się podczas poruszającej przemocy na gali Human Rights Campaign w 2014 roku. Powiedziała wówczas, że ma dość „kłamania poprzez przemilczenie”.

Od tamtej pory Ellen jest bardzo zaangażowana w walkę na rzecz praw osób LGBT+ i powiedziała, że żałuje, że nie wyoutowała się szybciej.

11. Holland Taylor

74-letnia aktorka wypowiedziała się publicznie na temat swojej seksualności w 2015 roku, gdy stwierdziła, że nie musi wychodzić z szafy, bo żyje otwarcie. W tym samym momencie potwierdziła, że od wielu lat jest z aktorką serii „American Horror Story” – Sarah Paulson.

Na temat swojego coming outu powiedziała:

No, I haven’t come out because I am out. I live out.

12. Nyle DiMarco

Gwiazdor „Top Model” Nyle DiMarco wyoutował się w 2015, jako „płynny seksualnie”.

Model – jeden z najpopularniejszych w ostatnim czasie – opowiedział o swojej seksualności w serii pytań i odpowiedzi Q&A na Twitterze.

Przy okazji: powiedział też, że cieszy się, że jest głuchy, bo to oznacza, że nie musi słuchać Donalda Trumpa.

13. Fergie

W 2009 roku wokalistka zespołu Black Eyed Peas potwierdziła, że jest osobą bi. Dodała przy okazji, że lubi „dobrze obdarzonych mężczyzn”.

Gwiazda, która jest żoną Josha Duchamela, powiedziała dziennikowi „Sun”:

Put it this way, I’ve experimented definitely, but I have never had a steady girlfriend.

14. Matt Bomer

Aktor serii „American Horror Story” wyoutował się publicznie w 2012 roku. Rok wcześniej zaślubił Simona Hallsa.

W maju 2017 roku opowiadał o szokującej reakcji jego rodziców na wieść o tym, że jest gejem.

15. Tim Cook

Szef Apple, który przejął schedę po Steve’ie Jobsie, wyszedł z szafy w 2014 roku. Dwa lata później Hilary Clinton rozważała zaproponowanie Jima na swojego zastępcę w kampanii wyborczej w USA.

W 2017 roku prezes Apple wygrał The Newseum Institute’s Free Speech Award za swoje działania na rzecz ochrony praw osób LGBTQ.

16. Michael Stipe

Frontman grupy REM wyoutował się w 2008, kilka lat przed rozpadem grupy w 2011.

W tym samym roku powiedział w wywiadzie, że jest „gejem w 80 procentach”. W rozmowie powiedział także, że obawiał się wykonania testu na HIV w latach 80. XX wieku.

17. Cameron Diaz

Gwiazda „Aniołków Charliego” powiedziała w 2014 roku:

All women have been sexually attracted to another woman at some point.

Gdy rozmawiała z Andym Cohenem powiedziała – wyjaśniając swój komentarz:

Yes, I have been with a lady…You didn’t ask explicitly how I was with a lady, but I have been with a lady.

18. Cynthia Nixon

Aktorka, która grała Mirandę w „Seksie w wielkim mieście”, wyoutowała się najpierw jako biseksualna a potem jako lesbijka.

Wywołała także kontrowersje na krótko przed swoim ślubem, gdy stwierdziła, że homoseksualność to jej wybór.

19. Jodie Foster

Jodie Foster wyoutowała się publicznie podczas przemowy na wręczeniu Złotych Globów w 2013 roku, gdy opowiedziała o swojej partnerce.

Dwukrotna zdobywczyni Oscara w 2014 roku poślubiła Alexandrę Hedison.

20. Ben Whishaw

Ben Whishaw, gwiazda serii „The London Spy”, jest wyoutowanym gejem gdzieś od 2016 roku – powiedział wówczas, że ukrywanie jego seksualności miało negatywny wpływ na jego karierę.

W rozmowie z „Guardianem” powiedział:

I’m not damaged. Not more than anybody else.

21. Wanda Sykes

Aktorka i stand-uperka Wanda Sykes wyszła z szafy podczas przemarszu za oddaleniem Prop 8 w 2008 roku.

Wyznała potem, że nie planowała tego coming outu ale po tym, co się wydarzyło, była „traktowana jak jednorożec”.

22. Charlie Carver

Gwiazda „Teen Wolf” wyoutowała się w 2016 po opublikowaniu pięciostronicowego listu na Instagramie w 2016 roku. W 2017 roku znów odniósł się do tematu w jednym ze swoich wywiadów.

Znany także z „Gotowych na wszystko” Charlie powiedział, że gdyby musiał wybierać, wolałby rzucić aktorstwo, niż żyć w kłamstwie.

23. Jim Parsons

Jim Parsons, znany przede wszystkim z „Teorii Wielkiego Podrywu” jest wyoutowany od 2012 roku. Powiedział również, że cieszy się, że udało mu się dokonać tego „po cichu”.

Dziś Jim jest najlepiej zarabiającym aktorem-gejem na świecie. W minionym roku poślubił Todda Spiewaka.

24. Margaret Cho

Margaret Cho od jakiegoś czasu mówi o swojej biseksualności w trakcie swoich stand-upów. Gwiazda powiedziała, że posiada „wiele doświadczenia w sferze związków poliamorycznych i alternatywnej seksualności w ogóle”.

W show „Notorious C.H.O.” w 2002 roku mówiła wprost o swojej orientacji.

25. Sarah Paulson

Sarah Paulson jest wyoutowana od lat ale dopiero ostatnio zaczęła mówić o swoim związku z Holland Taylor. W tym roku wyznała, że chciałaby zagrać w skeczu prezydenta D. Trumpa.

W Polsce wciąż niewiele osób publicznych odważa się na coming out. Jak sądzicie, co może to zmienić?

Dajcie znać w komentarzach poniżej.

Na podstawie PinkNews

Wypowiedz się! Skomentuj!