Po raz drugi w historii na Uniwersytecie Warszawskim odbędą się specjalne dni adaptacyjne dla studentek i studentów nieheternormatywnych.

W piątek 29 września Queer UW przygotowało dla nich Queerowe Dni Adaptacyjne UW. To inicjatywa, która po raz pierwszy odbyła się rok temu i zgromadziła wówczas kilkadziesiąt osób. Jak podkreślają organizatorzy, w Queerowych Dniach Adaptacyjnych udział biorą nie tylko studenci LGBTQ oraz nie tylko osoby zaczynające studia.

– Dla wielu osób jest to szansa poznania koleżanek i kolegów z uczelni, którzy podzielają zainteresowania i naukowe pasje – wyjaśnia Agnieszka Ziemińska, Prezeska Queer UW. – Dla części zaś jest to sposób na poznanie nieheteronormatywnej Warszawy i samej uczelni.

W programie przewidziano spacer po Warszawie, podczas którego uczestnicy odwiedzić mają miejsca istotne dla historii oraz współczesnego funkcjonowania osób LGBTQ w mieście. Po spacerze odbędzie się część nieformalna, na której studentki i studenci z Queer UW opowiedzieć mają o studiowaniu na Uniwersytecie Warszawskim. Każda z osób uczestniczących otrzyma także ubiegłoroczny raport o sytuacji osób LGBT studiujących na UW.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zapisać się za pomocą specjalnego formularza, dostępnego na wydarzeniu facebookowym. Zapisy kończą się w czwartek 28 września.

Wypowiedz się! Skomentuj!