Pokaz głośnego filmu „Chemsex” będzie okazją do dyskusji na temat występującego coraz częściej w środowiskach gejów zjawiska uprawiania seksu pod wpływem narkotyków. Przedmowę wygłoszą osoby zajmujące się tematem w codziennej pracy.

23 lutego 2017
17:30-20:00
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, budynek samorządu, sala 100
tutaj

Pokaz głośnego filmu „Chemsex” (2015) w reżyserii Williama Fairmana i Maxa Gogarty’ego będzie okazją do dyskusji na temat występującego coraz częściej w środowiskach londyńskich gejów zjawiska uprawiania seksu pod wpływem narkotyków, prowadzącego nierzadko do uzależnień i zarażenia wirusem HIV. Do dyskusji chcemy zaprosić osoby na co dzień zajmujące się profilaktyką HIV/AIDS oraz uzależnień w Polsce.

Ten materiał nie powstałby bez Was. Wspieraj mnie na Patronite!

Dokument „Chemsex”, przedstawiający losy londyńskich gejów, porusza tematy uzależnienia – od narkotyków i ekstremalnych doznań – i prób odzyskiwania kontroli nad własnym życiem, wychodzenia z nałogu. Obraz, zrealizowany dzięki współpracy reżyserów z przychodnią zdrowia seksualnego i terapeutą, przedstawia autentyczne historie, intymne i poruszające.

Projekcją, w ramach cyklu pokazów Queer UW, chcemy otworzyć debatę o uzależnieniach i profilaktyce HIV/AIDS. Do udziału planujemy zaprosić tym razem przede wszystkim nie teoretyków, ale terapeutów, działaczy i pracowników socjalnych.

Film zaprezentowany będzie w ramach Queerowego Klubu Filmowego.
Pokaz odbędzie się w sali 200 w budynku Samorządu Studentów UW.

Wypowiedz się! Skomentuj!