Dwóch chłopców ustawia sobie status na FB, że są w związku. Wiadomo, w Polsce może się to spotkać z różnym poziomem akceptacji. Nie trzeba chyba nikomu opowiadać, że nasz kraj jest bardzo zacofany i homofobiczny #PolskaJestBardzoBiedna. Jednak to co się wydarzyło pod postem Damiana i Mateusza przeszło najśmielsze oczekiwania.

Mateusz i Damian nie są ze sobą w związku. Mówią, że ustawili sobie taki status w związku dla beki, w ramach swoistego eksperymentu społecznego. Chcieli sprawdzić reakcje swoich znajomych. Nie spodziewali się jednak tego, że Facebook tak hojnie obdarzy ich zasięgiem. W ciągu 12 godzin ich post zdobył 501 reakcji. Przyczyniło się to do tego, że zaczął on się wyświetlać na tablicy zupełnie obcym osobom. Część z nich życzyła im sukcesu i powodzenie, jeszcze inni grzecznie acz stanowczo informowali ich, że „dupa jest do srania, a nie do ruchania” (ciekawe czy to samo mówią swojej dziewczynie jak mają ochotę na anal). Pojawiła się też stała grupa ludzi pytająca o to, który z nich w tym związku jest dziewczyną.

Wszystko było by w miarę do zniesienia, do czasu gdyby nie pojawili się prawdziwi Polacy, katolicy i patrioci/idioci. Wtedy zaczęło się robić coraz mniej śmiesznie. Pod postem zaczęły się pojawiać najpierw homofoniczne komentarze. Coraz brutalniejsze. Atakujące chłopaków. Zaczęła się nagonka na „lewactwo które niszczy Europe”. Ludzie coraz bardziej rozkręcali się w komentarzach. Za chwilę zaczęły pojawiać się i groźby karalne. Użytkownik Seba ZS pisze:” WYPIERDALAC Z POLSKI, WY KURWY JEBANE DO LASU WAS WYWIOZE I ZAJEBE” Nazwa użytkownika i pisownia oryginalna. Jak widać Sebiksy takie odważne, że nawet swoich prawdziwych imion i nazwisk nie podają. Chapeau bas. Tego typu komentarzy naliczyłem jeszcze około 7, a z każda chwilą przybywa nowych. Zdziwił mnie najbardziej z tego wszystkiego komentarz Korneliusza Lisa: „ Chwała bohaterom!!!!! 44 pamiętamy!!!!!!!”. Koleś wstawił go zupełnie z dupy. Czy chciał w tej sposób pokazać, że bohaterowie z czterdziestego czwartego też mieli chłopaków?
Warto też podkreślić, że chłopcy dostają teraz wiadomości prywatne z groźbami.

To o czym piszę nie jest nowym zjawiskiem w naszym pięknym kraju. Jednak nadal zadziwia mnie sam fakt, że to się dzieje w takiej ilości. Że Ci ludzie nie mają za grosz rozumu i nie myślą, że to co piszą to w większości są groźby karalne. Polscy „patrioci” lubują się w atakowaniu homo. Czemu? Nie wiem. Pewnie też im się śnią siusiaczki po nocach i jakoś muszą walczyć ze swoimi gejowskimi zapędami. Nam pozostaje tylko zgłaszanie takich komentarzy i zapisywanie mord tych hejterów.

Zostawię tutaj crème de la crème komentarzy hejterów. Jak długo jeszcze ten kraj będzie tak spierdolony?

Wypowiedz się! Skomentuj!
ZGUBIŁEM PIŻAMĘ – Mam na imię Mateusz, mam 18 lat. Na co dzień uczę się w technikum turystycznym. Jestem aktywistą miejskim i działaczem w sprawach społeczności LGBT+ z którą sam się identyfikuję. Chcę tutaj pisać o sprawach bieżących, o problemach młodych ludzi, trochę o polityce oraz o innych rzeczach, które mi wpadną do głowy :D