PolisaDlaRownosci.pl to nowy projekt twórców Parady Równości. Oferuje on atrakcyjne ubezpieczenia znanych firm, które nie wykluczają nikogo. Zysk z ubezpieczenia wspiera organizację Parady Równości.

PolisaDlaRownosci-gwiazdy

Na razie na stronie dostępne są dwa rodzaje ubezpieczeń – opieka medyczna i ubezpieczenie nieruchomości. To jednak dopiero początek, bowiem na początku 2016 roku pojawią się kolejne produkty. Ubezpieczenia przygotował dla Fundacji Wolontariat Równości – głównego organizatora Parady Równości – broker ubezpieczeniowy ProBrokrer Outsourcing.

Idea jest prosta. Przygotowaliśmy atrakcyjne niedyskryminujące produkty ubezpieczeniowe, z których zysk nie trafia do kieszeni agenta ubezpieczeniowego tylko wspiera organizację Parady Równości. W ten sposób każda zainteresowana osoba może nie tylko zyskać ochronę ubezpieczeniową ale wspierać walkę o równość w Polsce – tłumaczy Jej Perfekcyjność, Sekretarz Zarządu Fundacji Wolontariat Równości.

Część firm, oferujących ubezpieczenia, nie pozwala np. na objęcie ochroną partnerek i partnerów w związkach jednopłciowych albo dzieci partnera lub partnerki niespokrewnionych formalnie z osobą ubezpieczoną. Produkty przygotowane w projekcie PolisaDlaRownosci.pl traktują te sytuacje na równi z tradycyjnymi rodzinami.

W promocję przedsięwzięcia włączyli się m.in. Anna Grodzka, Krystian Legierski i Yga Kostrzewa. Ich zdjęcia znajdują się na stronie PolisaDlaRownosci.pl oraz w reklamach projektu.

Dostępne już na stronie ubezpieczenie medyczne przygotowała na potrzeby projektu firma Luxmed Ubezpieczenia. Najtańsze z nich kosztuje 54 zł miesięcznie i obejmuje m.in. konsultacje lekarzy specjalistów, zabiegi pielęgniarskie, ambulatoryjne, laboratoryjne, stomatologiczne oraz zestaw szczepień profilaktycznych. W wariancie rodzinnym ubezpieczyć można także swoją partnera i partnerkę bez względu na płeć.

Ubezpieczenie mieszkaniowe przygotowała firma UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń. Jego ceny zaczynają się od 83 zł rocznie i obejmuje m.in. ruchomości, meble i OC w życiu prywatnym i pokrywa koszt w przypadku zdarzeń losowych, przepięć, stłuczeń szyb, kradzieży z włamaniem, zalania, pożaru i wielu, wielu innych. W specjalnym pakiecie Bezpiecznym Plus ochrona jest jeszcze większa i zapewnia wyjątkowe bezpieczeństwo. Z ubezpieczenia skorzystać mogą także osoby wynajmujące mieszkania i domy – co sprawia, że jest to produkt wyjątkowo atrakcyjny.

Fundacja Wolontariat Równości oferuje kolejne ubezpieczenia i aktualnie pracuje nad tym, by można je było kupować także automatycznie poprzez stronę www. Mają się one pojawić w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Dyskryminujące ubezpieczenia wielokrotnie były już powodem spraw i sporów. Analizą wielu z nich zajmowało się m.in. Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego ale i Rzecznik Praw Ubezpieczonych.

Wypowiedz się! Skomentuj!