Warszawa, 5 lutego 2015 – Pijana” to tytuł najnowszego wpisu, jaki ukazał się na blogu Jej Perfekcyjności. Opublikowana wczoraj na duzyformat.blog.pl blotka dotyczy picia.

Trans nie ukrywa, że bezpośrednią przyczyną zajęcia się tematem jest alkoholowy coming out Małgorzaty Halber, która niedawno ogłosiła, że jest trzeźwą alkoholiczką. Jej Perfekcyjność zastanawia się nad swoim piciem i nad konsekwencjami, jakie to zjawisko może mieć i ma.

„Pamiętam początek mojego intensywniejszego picia w Warszawie. Bo wcześniej, żeby nie było wątpliwości (przez pierwsze kilka lat w stolicy) piłam stosunkowo mało – alkohol nie był mi potrzebny, bo wspaniałe imprezy od wtorku do soboty zapewniały mi pożądane emocje i doświadczenia. Ale gdy już zaczęłam mocniej pić, spytałam jednego ze znajomych doktorów (ale nie lekarza, tylko osobę z tytułem doktora), czy to nie za dużo – bo jakoś tam mnie to niepokoiło. On stwierdził, ze stoickim spokojem, że zupełnie nie mam się czym przejmować, bo w Polsce klasa średnia pije. To jej cecha charakterystyczna: pije. Wiadomo, że pije coś innego, niż klasa niższa – i to czyni ją także klasą średnią – ale pije” – czytamy na blogu.

W nowej blotce trans przytacza także klasyfikacje medyczne, dotyczące choroby alkoholowej. Jej zdaniem, są one istotnym punktem odniesienia do (auto)analizy własnych zwyczajów związanych z piciem alkoholu.

20150205
Nowy wpis na blogu Jej Perfekcyjności

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!