Warszawa, 27 października 2014 – To trzecia kadencja Jej Perfekcyjności na tym stanowisku. Po niemal dwóch latach przerwy, Jej Perfekcyjność wraca na stanowisko Prezesy Queer UW.

Decyzję o wyborze JP na szefową podjęło Walne Zgromadzenie Członkiń i Członków Queer UW na posiedzeniu w miniony piątek.

– To dla mnie ogromny zaszczyt ale i mandat zaufania, jakim mnie obdarzono – komentuje Jej. – Postaram się prowadzić organizację zgodnie ze standardami, jakie wprowadziłem podczas swoich dwóch pierwszych kadencji: a więc równości głosów i kolektywnego podejmowania decyzji.

Dokumenty dotyczące Walnego Zgromadzenia nie zostały jeszcze przekazane władzom UW, ale ich kopie znajdują się już na stronie www.queer.uw.edu.pl. Organizacja ma bowiem w zwyczaju, w przeciwieństwie do innych kół naukowych, publikować wszystkie dokumenty on-line, by umożliwić wszystkim kontrolę działań. Jak bowiem podkreślają na swojej witrynie członkinie i członkowie, Queer UW nie ma niczego do ukrycia.
Kadencja Prezesy dotychczas trwała rok, jednakże na posiedzeniu Walnego Zgromadzenia Queer UW w miniony piątek, przedłużono ją do dwóch lat.

– Myślę, że to dobre posunięcie – komentuje JP. – I nie chodzi o moją osobę, ale generalnie o to, że dwuletni czas daje większą możliwość rozkręcenia się i wdrożenia różnych swoich pomysłów i rozwiązań. Dlatego też głosowałem za.

W najbliższym czasie Queer UW planuje konferencję naukową „Porne graphos. Pornografia w perspektywie nauk społecznych i humanistycznych„. W listopadzie zaś zaprosi na debatę „Gender w Europie, gender w Azji. Transseksualizm w filmie i życiu społecznym„, którą współorganizuje z Festiwalem 5. Smaków.


Logo Queer UW

/PAP/ 

Wypowiedz się! Skomentuj!