Warszawa, 20 czerwca 2014 – Co powiedziała w mediach Parada? – to tytuł wystąpienia, które wygłosi jutro w państwomiasto Jej Perfekcyjność. Prezentacja trans będzie częścią panelu o mediach w ramach POMADY.

Sesja zatytułowana „Media o nas” stawia sobie kilka pytań: Jak media piszą o społeczności LGBTQ? Czy są dobre i złe media? Czy dziennikarze wpływają na politykę? Jakie tematy są tabu? Czy mamy wpływ na narrację medialną? Co wybrzmiało medialnie z postulatów Parady Równości? 

– Dziękując na zaproszenie na POMADĘ, powiedziałam, że cieszę się ze współpracy Parady Równości z festiwalem pomadowym – komentuje trans. – Nie zapominajmy, że POMADA narodziła się jako wyraz sprzeciwu wobec tego, jak organizowana była Parada Równości do 2010. Z tego samego sprzeciwu narodził się obecnie działający Komitet Organizacyjny i Fundacja Wolontariat Równości.

POMADA stawia sobie za zadanie bycie czymś w rodzaju think-tanku. LABoratorium to cykl paneli, składających się z krótkich (do 10 minut) wystąpień/prezentacji (także performatywnych i/lub multimedialnych) na jeden z wybranych tematów. Po każdym bloku uczestniczki i uczestnicy rozmawiają „prosto, szczerze, bez teoretyzowania i długich dyskusji”.
W tym roku na POMADĘ składa się 5 paneli: BIZNES, HOMONORMA, MEDIA (2 panele) i CIAŁO. Cały program piątej edycji POMADY dostępny jest na stronie wydarzenia tutaj. Większość wydarzeń ma miejsce w państwomiasto na warszawskim Żoliborzu. Panel z udziałem Jej Perfekcyjności rozpoczyna się w sobotę o 12:00.

– Cieszę się, że znów mogę wziąć udział w spotkanach pomadowych – komentuje JP. – Ubiegłoroczne spotkanie wspominam bardzo dobrze i owocnie. Mam nadzieję, że i tym razem będzie tak samo.

Rok temu trans opowiadała na POMADZIE o tym, kto płaci za Paradę Równości. Nagranie z wystąpieniem można obejrzeć w sieci tutaj.


Jej Perfekcyjność na ubiegłorocznej POMADZIE (fot. POMADA)

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!