Warszawa, 14 maja 2014 – Robert Biedroń, poseł-sprawozdawca ds. LGBT Zgromadzenia Parlametarnego Rady Europy, w nowej rozmowie z Jej Perfekcyjnością dla portalu queer.pl, zastanawia się, czy ta strategia byłaby korzystna.

W wywiadzie, jaki wczoraj znalazł się na stronach portalu, R. Biedroń opowiada o swojej funkcji w strukturach Rady Europy. Wyjaśnia, jakie ma zadania i możliwości reagowania.

– Mogę apelować, monitorować, raportować… ale nie mam żadnych narzędzi do wprowadzania sankcji. Choć muszę przyznać, że moja praca zaczyna przynosić efekty. Z pierwszą wizytą udałem się na Litwę, gdzie dyskutowano kilka projektów ustaw wprowadzających tzw. zakaz propagandy homoseksualnej i nie wykonywano wyroku L. przeciwko Litwie. Dzięki mojej wizycie i odbytym rozmowom, prace nad tymi projektami odłożono na nieokreśloną przyszłość – wyjaśnia Biedroń.

Rozmowa schodzi jednak także na polską rzeczywistość. Poseł opowiada, jak chciałby, aby wszyscy angażowali się w działalność na rzecz osób LGBT. Choćby poprzez oddawanie 1% na organizacje dbające o prawa mniejszości lub przychodzenie na Paradę Równości.

Cały wywiad przeczytać można tutaj.


Rozmowa Jej Perfekcyjności z Robertem Biedroniem

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!