Warszawa, 9 sierpnia 2013 – „Niezwiązana początkowo z osobami LGBT tęcza nie ma lekkiego życia. Ale nie zapominajmy o tym, że z Warszawy próbuje się usunąć tęczowe symbole od lat różnymi metodami. Nie możemy na to pozwolić” – pisze JP w nowym tekście dla queer.pl.

Opublikowany dziś felieton jest pierwszym od dłuższego czasu tekstem Jej Perfekcyjności dla portalu queer.pl W zatytułowanym „Spalić tęczę!” artykule trans zastanawia się nad znaczeniem tęczy na pl. Zbawiciela dla ruchów LGBT w Warszawie i w Polsce.

– Bo choć tęcza powstała jako niezwiązana z tymi środowiskami instalacja, szybko została tak skojarzona – komentuje JP. – I nic na to nie poradzimy. Od tej pory każdy atak na tęczę jest atakiem na osoby LGBT. Symbolicznym, ale kolejnym tego typu. O poprzednich podobnych wydarzeniach właśnie piszę.

Trans przywołuje inne wydarzenia z przeszłości – m.in. zrywanie tęczowej flagi z Pride House’u w 2010 roku – by pokazać, jak ważne jej zdaniem jest utrzymywanie istnienia obecności tęczowych symboli w przestrzeni miasta. Trans na końcu tekstu wzywa wszystkich do pilnowania, by choć drobne elementy tęczowe były obecne w sferze publicznej.


Tekst Jej Perfekcyjności na portalu queer.pl


Strona główna queer.pl z zapowiedzią tekstu Jej Perfekcyjności

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!