Warszawa, 16 lipca 2013 – Upubliczniona wczoraj decyzja prokuratury o umorzeniu postępowania w sprawie incydentu na wykładzie prof. M. Środy zaniepokoiła Jej Perfekcyjność. Trans napisała o swoich obawach w blotce „Decyzja prokuratury wzbudza we mnie strach. Rektor UW powinien zareagować”.

Jej Perfekcyjność zwraca uwagę na uzasadnienie prokuratury, która zwraca uwagę, że nie doszło do „naruszenia miru”, gdy podczas zajścia nie doszło do wtargnięcia a napastnicy opuścili miejsce na żądanie przedstawicieli uczelni. Trans pisze o krótkowzroczności takiego postępowania.

„By przeciwdziałać takiej argumentacji, należałoby w przyszłości wprowadzić obowiązkową rejestrację na wszystkie podobne wydarzenia, mające miejsce w przestrzeni Uniwersytetu. (…) Poza tym, co w sytuacji, gdy ludzie w maskach małp i koni się po prostu zarejestrują i podczas wykładu/konferencji/seminarium zaczną znowu swoje? (…) Możnaby pójść dalej i chcieć weryfikować wszystkie osoby wchodzące – jak na spotkaniach z Barackiem Obamą robi Secret Service” – pisze Jej Perfekcyjność.

W krótkim tekście zwraca uwagę na trzy powody, dla których decyzja prokuratury jest niewłaściwa i dla których Rektor UW powinien złożyć na nią zażalenie. W ostatnim punkcie odnosi się także do swojej sytuacji. W sprawie naruszenia miru prowadzone jest bowiem także postępowanie wyjaśniające atak na jej mieszkanie w lutym 2013. Trans podkreśla, że podobne decyzje prokuratury mogą doprowadzić do utrwalenia takiej linii postępowania w podobnych przypadkach.

Cały tekst przeczytać można na duzyformat.blog.pl.


Wpis na blogu Jej Perfekcyjności

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!