Warszawa, 22 listopada 2012 – Na jutrzejsze spotkanie organizatorzy zapraszają na Wydział Psychologii UW. Debata rozpocznie się o godzinie 18:00.

Na debacie pojawią się także: przedstawiciel organizacji studenckiej LGBT działającej przy Uniwersytecie w Göttingen – Stephan Mertens, działacz Andersraum – centrum LGBT w Hannoverze Nico Kerski oraz dr Tomasz Basiuk z OSA UW – opiekun merytoryczny Queer Studies KPH. Moderatorem debaty będzie Agata Chaber, prezeska KPH.

– Zapowiada się ciekawie, bo mam wrażenie, że ruchom prawicowym w Polsce łatwiej idzie odnajdywanie się na uczelniach – komentuje Jej Perfekcyjność. – Największe organizacje studenckie mają raczej zabarwienie pro-prawicowe, stąd wydaje mi się, że wnioski ze spotkania mogą być cenne.

Wśród poruszanych tematów organizatorzy wymieniają: „Prawicowy konserwatyzm a rasizm, antysemityzm, ksenofobia, homofobia, transfobia. Różnice międzypokoleniowe. Historia współpracy i edukacji władz uczelni wyższych w dziedzinie otwartości na różnorodność” ale także przeciwdziałanie normatywnej presji rówieśniczej. Nie może zabraknąć także kwestii lultury jako składnika edukacji i promocji praw człowieka. Przykładem będzie prezentacja Stephana Mertensa na temat najważniejszych wydarzeń kultury queer, które miały miejsce w trakcie działań organizacyjnych niemieckiej organizacji.
Wstęp na spotkanie jest wolny, a dzień po debacie KPH zaplanowało także otwarte spotkanie „How to make your university LGBT inclusive”. Trans podkreśla, że nie będzie mogła wziąć w nim udziału z powodu zobowiązań… względem innego koła naukowego, które prowadzi.

– No, niestety, nie mogę być wszędzie – śmieje się JP. – Zapowiada się jednak, że to spotkanie może fajnie podsumować spotkanie odbywające się w piątek, więc mam nadzieję, że jego efekty będą jakoś utrwalone i udostępnione.

Dziś trans otwierać będzie seminarium eksperckie „Związki partnerskie – możliwości polityczno-prawne a oczekiwania społeczne”. Organizatorami wydarzenia się KPH i Queer UW. Seminarium odbywa się pod patronatem Biura Pełnomocniczki Rządu do Spraw Równego Traktowania.

Jutrzejsza debata na facebooku tutaj.


Budynek Wydziału Psychologii UW (fot. Google)

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!