Warszawa, 19 września 2012 – Dokładnie za tydzień w trakcie Festiwalu Nauki 2012 Jej Perfekcyjność poprowadzi debatę „Krajobraz przedwyborczy 2012: Spory o Obamę i nie tylko”. Gośćmi spotkania będą dr hab. B. Szklarski i dr S. Józefowicz.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Wydarzenie, które startuje o 17:30 odbędzie się w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW przy al. Niepodległości 22. Trans zapowiada, że całość potrwa około 1,5 godziny i zapowiada się bardzo ciekawie.

– To ciekawe starcie osób reprezetujących dwa różne środowiska – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – Dyrektor kulturoznawczego ośrodka amerykanistycznego zmierzy się z przedstawicielem nauk politologicznych. Na kilka tygodni przed właściwymi wyborami taie spotkanie będzie zapewne interesującą debatą.

Spotkanie jest częścią cyklu wydarzeń pod tytułem „Wybory prezydenckie w USA 2012”, który jest częścią Festiwalu Nauki 2012. Po debacie ekspertów trans przewiduje możliwość zadawania pytań. Więcej informacji znaleźć można na stronie Festiwalu Nauki.
Inicjatywa organizacji Festiwali Nauki w Warszawie powstała we wrześniu 1996 roku w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) UW. Dokumentem formalnie powołującym Festiwal było Porozumienie podpisane w grudniu tegoż roku przez Rektorów Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej i Prezesa Polskiej Akademii Nauk. Od początku animatorami Festiwalu są Wydział Fizyki UW i Instytut Biochemii i Biofizyki PAN a od 2006 także Wydział Fizyki PW. Oficjalnym reprezentantem pozostaje Uniwersytet Warszawski. Obecnie na Festiwal składa się ponad pięćset różnorakich imprez (wykłady, pokazy, filmy, wystawy, wycieczki), organizowanych przez liczne placówki naukowe z całej stolicy.

– Cieszę się, że spotka mnie zaszczyt współtworzenia tak ciekawego wydarzenia, jakim jest Festiwal Nauki – komentuje JP. – Prawdę mówiąc, już jakiś czas temu myślałem, żeby aktywniej włączyć się w jego współtworzenie. Nie znalazłem dotychczas jednak wystarczającej motywacji. Może dzięki tej debacie to się zmieni.

Jej Perfekcyjność poprowadzi spotkanie w zastępstwie. Początkowo bowiem jej moderatorem miał być jej znajomy. Sprawy osobiste sprawiły jednak, że tego dnia nie będzie go w Polsce i poprosił JP o to, by ona odpowiadała za wydarzenie. Trans zgodziła się bez wahania.


Zapowiedź debaty na stronie Festiwalu Nauki

Mapa wskazująca miejsce wydarzenia

Wyświetl większą mapę

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!