Warszawa, 21 września 2012 – Ostatnie skandale, w które zamieszana jest Paris Hilton, powodują, że Formacja Różowe Saneczki rozważa zaprzestanie organizacji Międzynarodowegod Dnia Paris Hilton.

Słynna dziedziczka dwukrotnie w ostatnim czasie zachowała się bowiem w sposób oburzający i podważający jej dotychczasowe zaangażowanie w działalność na rzecz wolności i równości. O incydentach donosi m.in. brytyjski portal Pink News.

– Paris zawsze była dla nas uosobieniem m.in. otwartości i szacunku dla innych ludzi – wyjaśnia Jej Perfekcyjność z Formacji Różowe Saneczki, organizatora obchodów dnia w Polsce. – W kontekście ostatnich wydarzeń rozważamy jednak wycofanie naszego poparcia dla niej i rozważamy zaprzestanie organizacji jej dnia.

O co chodzi? Mowa o wydarzeniach z Włoch i USA. Paris została wygwizdana w jednym z włoskich klubów po tym, jak odmówiła przytrzymania antyhomofibicznego napisu. Gwiazda gościła na imprezie „Join the Gap”, którą grupa Arcigay organizowała w klubie Borgo del Tempo Perso w Milanie. Podczas rozmowy z prowadzącą na scenie, Paris podkreślała, że kocha gejów i że cieszy się, że może być tutaj z nimi. Jednak, gdy poproszono ją o wzięcie do ręki napisu „Stop Homofobii”, zmieniła temat i zaczęła zapraszać wszystkich do zabawy. Po tym, jak prowadząca przetłumaczyła jej słowa na włoski, Hilton została wygwizdana i opuściła scenę.
Drugie wydarzenie miało miejsce w nowojorskiej taksówce, którą Paris poruszała się wraz ze swoim przyjacielem-modelem, który jest otwartym gejem. W nagraniu audio słychać, jak mówi: „Ewwww…gay guys are the horniest people in the world…they’re disgusting. Dude, most of them probably have AIDS…I would be so scared if I was a gay guy…you’ll like, die of AIDS.” Rzecznik Paris Hilton wyjaśniał potem, że wyrażała jedynie zaniepokojenie osobami, które uprawiają seks bez zabezpieczenia. Wyjaśnienia jednak nie tłumaczą całego zachowania Paris.

– Nie wiemy jeszcze jak się do tego odnieść – tłumaczy Jej Perfekcyjność. – Czekamy na dalsze oświadczenia i wyjaśnienia, bowiem na razie sprawa nie wygląda zbyt różowo… Jeśli wszystkie doniesienia się potwierdzą i nie znajdzie się dla nich racjonalne wyjaśnienie, będziemy bardzo zaniepokojeni.

Międzynarodowy Dzień Paris Hilton odbywa się w Polsce od 2006 roku – zawsze w pierwszą niedzielę maja. Jego głównym przesłaniem jest próba obsadzenia Paris Hilton w funkcji prezydenta Polski. Manifestacje organizowane w tym celu mają miejsce zazwyczaj pod pałacem prezydenckim w Warszawie.


Zdjęcie z Międzynarodowego Dnia Paris Hilton 2012

Nagranie video z włoskiego klubu Borgo del Tempo Perso

/VIPnews.pl/ 

Wypowiedz się! Skomentuj!