Warszawa, 7 sierpnia 2012 – Przebieg Canal Pride 2012 w Amsterdamie zrelacjonowała na innastrona.pl Jej Perfekcyjność. „Doroczna parada łódek podczas Canal Pride zgromadziła – jak podają władze – od 300 do 500 tys. widzów.”

Relacja (TUTAJ) jest podsumowaniem sobotniej imprezy, jaka odbyła się w stolicy Holandii. Trans uczestniczyła w niej na barce holenderskiej policji i z tej perspektywy pisze o całym wydarzeniu.

– Zależało mi na tym, by pokazać, jak barwne i wesołe jest to wydarzenie – wyjaśnia trans. – Domyślam się, że za 20-30 lat podobnie będzie w Polsce. Będziemy wówczas pluć sobie w brodę, że przegapiliśmy tyle lat naprawdę fajnych imprez.

Jej Perfekcyjność podkreśla, że Gay Pride w Amsterdamie jest świętem całego miasta. W obchody wydarzenia angażuje się oficjalnie ratusz Amsterdamu, ale i holenderska kolej, poczta i ministerstwa. JP uczestniczyła w wydarzeniu na zaproszenie holenderskiego rządu, który przez 6 dni gościł grupę kilku blogerów z całego świata. Punktem kulminacyjnym wizyty była właśnie Canal Pride.
JP pisze m.in.: „Parada łódek odbywa się w Amsterdamie od 17 lat. Wzdłuż trasy na brzegach ale i na łódkach przycumowanych do brzegu zbierają się mieszkańcy miasta, ale i dziesiątki tysięcy turystów. (…) Agencja AFP podaje, że w Holandii żyje ok. 1 mln osób homoseksualnych. W 2001 roku Holandia jako pierwsze państwo na świecie zalegalizowała małżeństwa osób tej samej płci.

– To naprawdę nieco inny świat, a przecież jedynie 1,5 gdziny drogi samolotem z Warszawy – podsumowuje Jej Perfekcyjność. – Myślę, że wydarzenia takie jak Amsterdam Canal Pride mogą być dla nas punktem odniesienia. Być może z wielu powodów nie zgromadzi pół miliona ludzi, ale wierzę, że kiedyś będzie nas co najmniej sto tysięcy.

Na swoim fotoblo, Jej Perfekcyjność już wczoraj zamieściła obszerną fotorelację (TUTAJ), na którą składa się ponad 140 zdjęć i dwa filmiki. W ten sposób udokumentowała nie tylko Gay Pride ale cały swój pobyt w Amsterdamie przez kilka dni.


Relacja na innastrona.pl


Fotorelacja na jejperfekcyjnosc.blogspot.com

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!