Warszawa, 21 lutego 2012 – Lada dzień ruszają Warsztaty Dzienniarskie, które poprowadzi Jej Perfekcyjność. To kolejna edycja popularnych i wysoko ocenianych zajęć.

JP prowadzi zajęcia od kilku lat, w ramach swojej działalności w ramach dwóch kół naukowych istniejących na Uniwersytecie Warszawskim. Zajęcia przewidziane są dla studentów i studentek UW, ale Jej Perfekcyjność rozważa zmianę formuły.

– Uniwersytet Otwarty UW jest miejscem, które umożliwia każdej osobie udział w takich warsztatach – wyjaśnia JP. – Nie zdecydowałem jeszcze, czy zgłoszę tam taki kurs, ale ponieważ od kilku edycji otrzymuję bardzo wysokie oceny ewaluacyjne, to rozważam to poważnie.

Organizatorzy reklamują warsztaty: „Jeśli chcesz dowiedzieć się jak pisać dobrze, jakich błędów nie popełniać, czym się różni felieton od artykułu publicystycznego a recenzja od relacji, to coś dla Ciebie! W programie także m.in. zajęcia z prawa prasowego i prawa autorskiego a przede wszystkim… dużo, dużo pracy warsztatowej. Koniec z gadaniem, czas na pisanie! Naszymi gośćmi będą dziennikarze z mediów ogólnopolskich i lokalnych. Specjaliści, którzy podzielą się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem.
Za całość koncepcji i prowadzenia odpowiada Jej Perfekcyjność. Trans zajmuje się aktywnie dziennikarstwem od wielu lat. Aktualnie jest redaktorem ogólnopolskiego miesięcznika dla studentów. Prowadzi także redakcję czasopisma studentów Instytutu Socjologii UW „Niusy”. JP prowadziła już przez kilka lat z rzędu wakacyjne warsztaty prasowe i radiowe w Rewalu.

– Cieszę się, że znów ruszamy, bardzo lubię zwłaszcza początki i ostatnie zajęcia z nową grupą – zdradza trans. – Najpierw są przerażeni i szukają sposobów na obejście zasad. A na samym końcu pięknie się rozwijają i tworzą naprawdę fajne rzeczy. Część z nich potem kontynuuje swoją karierę w mediach.

Jej Perfekcyjność zamierza poprowadzić dwie grupy zajęciowe – jedną w Instytucie Socjologii UW, drugą zaś w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW. Zajęcia odbywają się co tydzień i ruszą w przyszłym tygodniu.


Zajęcia reklamowano m.in. na stronie facebookowej Instytutu Socjologii UW

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!