Warszawa, 1 czerwca 2011 – To będzie bardzo pracowity czas dla uczelnianej organizacji studenckiej Queer UW. Dwa wielkie projekty przygotowane przez jej członków i członkinie ruszają w ten weekend.

3 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim ruszy konferencja „Strategie queer”, której organizatorem jest organizacja studencka Queer UW. W ciągu dwóch dni zaprezentuje się na niej ponad 30 osób. Od wczoraj wiadomo, że dodatkowo całą konferencję oglądać będzie można w sieci na żywo na stronie www.facebook.com/queeruw

– Dawno w Polsce nie było skierowanej głównie do młodych ludzi konferencji queerowej – wyjaśnia powody zorganizowania konferencji Jej Perfekcyjność, prezes(a) Queer UW. – Podstawowym celem konferencji „Strategie queer” jest ujawnienie różnorodności polskich przedsięwzięć badawczych w zakresie queer studies, ze szczególnym uwzględnieniem badań studenckich i doktoranckich. Pozwoli to na uchwycenie przewidywanego rozwoju tych badań w Polsce w najbliższych latach.

Na pierwszy dzień zaplanowano występy przede wszystkim pracowników naukowych, choć nie zabraknie i studenckich referatów. Wykłady przedstawią m.in prof. Paweł Dybel, dr hab. Małgorzata Jacyno, dr hab. Joanna Mizielińska oraz dr Tomasz Basiuk. Skala tematów – ogromna, od EuroPride po Pomadę i od Francji po Stany Zjednoczone. Drugiego dnia natomiast mowa będzie m.in. o raporcie Queer UW i procesie Zofii Sadowskiej, forach internetowych i gejowskich portalach randkowych, maszynach i brytyjskim szkolnictwie wyższym, małżeństwach i niemonogamii… i o wielu innych sprawach. Pełny program znaleźć można na stronie Queer UW www.queer.uw.edu.pl.

– Działalność naukowa jest naszym głównym celem, ale chcemy także realizować się w działalności społecznej – mówi Jej Perfekcyjność. – Dlatego organizujemy dla Dzielnicy Ursynów wydarzenie pod nazwą „Tydzień Równości na Ursynowie”.

Siedem dni wykładów, spotkań, debat, wystaw, pokazów filmowych – to wszystko w ramach Tygodnia Równości na Ursynowie – 4-11 czerwca 2011. Organizatorom zależy na tym, aby Ursynów dawał przykład, jak być miejscem nowoczesnym i otwartym, miejscem gdzie każdy bez względu na wiek, płeć, wyznanie, kolor skóry, orientacje seksualną czy niepełnosprawność będzie czuł się godnie. Burmistrz Dzielnicy Ursynów Piotr Guział, 4 czerwca o godz. 19:30 przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów zainauguruje Tydzień Równości na Ursynowie. Przed plenerowym pokazem filmu „Transamerica” wstęp wygłoszą zaproszeni goście: Anna Grodzka z Fundacji Transfuzja oraz redaktor Jacek Żakowski z „Polityki”. W ramach Tygdnia Równosci wiele innych atrakcji: spotkania, debaty, pokazy filmów, warsztaty i imprezy!

Więcej informacji znaleźć można:
– na stronie Queer UW – www.queer.uw.edu.pl
– na stronie facebookowej Queer UW – www.facebook.com/QueerUW
– na stronie facebookowej Tygodnia Równości na Ursynowie – www.facebook.com/TydzienRownosci
– na stronie wydarzenia Konferencja „Strategie Queer” w serwisie facebook.com
– na stronie wydarzenia Tydzień Równości na Ursynowie w serwisie facebook.com


Logo konferencji „Strategie Queer”


Plakat konferencji (kliknij, aby powiększyć)


Program Tygodnia Równości na Ursynowie

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!