Warszawa, 8 lutego 2011 – Pierwsza wizyta Jej Perfekcyjności w Białymstoku zaplanowana jest na 1 marca. Trans została zaproszona do panelu dyskusyjnego na temat „Zakazanych miłości” przez organizatorów festiwalu „Nienormatograf”.

JP potwierdziła już swoje uczestnictwo w wydarzeniu i zapowiedziała, że 1 marca „z radością i przyjemnością” zjawi się w nowym dla niej miejscu. Już teraz stwierdziła, że do Białegostoku będzie chciała przyjechać nieco wcześniej, by zobaczyć i zwiedzić miasto.

– Zawsze powtarzam i podkreślam, że najlepszym sposobem na poznanie miasta jest spacerowanie po nim – twierdzi trans. – Chcę pochodzić po Białymstoku, poczuć to miejsce. Tym bardziej, że mam kilkoro znajomych pochodzących z tych okolic!

Jej Perfekcyjność zaproszona ma być na debatę związaną z książką „Zakazane miłości”. Na chwilę obecną wiadomo, że będą w niej uczestniczyć także autorzy tomu – Marta Konarzewska i Piotr Pacewicz. Spotkanie będzie częścią festiwalu „Nienormatograf”, który rusza już 23 lutego a kończy się właśnie 1 marca. Organizują go Stowarzyszenie 9/12 i Klub Krytyki Politycznej w Białymstoku. W ramach festiwalu odbędą się panele dyskusyjne, w których zasiądą poza wspominanymi między innymi: Rafalala, Krystian Legierski, Roman Kurkiewicz. Już wkrótce ruszy rekrutacja na weekendowe warsztaty „Obcy w heteromatriksie” oraz „Oswajanie transpłciowości”, szczegóły dotyczące programu warsztatów już wkrótce pojawią się na oficjalnej stronie Festiwalu.
Panele, warsztaty i pokazy filmowe odbywać się będą w Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku, przy ulicy Warszawskiej 19, przez cały czas trwania Festiwalu będzie tam też można poczytać i kupić książki poruszające tematykę płci społeczno-kulturowej, orientacji seksualnej, wykluczenia i odmienności ze względu na płeć i seksualność, oraz obejrzeć wystawę fotografii Anji Hordejuk pt. „The Crying Game”.

– Zapowiada się to wszystko bardzo ciekawie i cieszy, że organizatorzy podchodzą do wydarzenia z dużym profesjonalizmem – stwierdziła trans. – Codziennie zamieszczają nowe informacje na stronie Festiwalu i aktywizują zainteresowanych na facebooku. Mam nadzieję, że to zapowiedź naprawdę dobrego wydarzenia w Białymstoku.

Festiwal Nienormatograf otrzymał wsparcie finansowe od Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, jest on także realizowany dzięki pracy wolontaryjnej wielu osób. Oficjalnymi patronami medialnymi Festiwalu są: Gazeta Wyborcza Białystok, TVP Białystok, Radio Akadera, oraz portal Inna Strona.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!