Warszawa, 22 lutego 2011 – Oficjalny slogan tegorocznej imprezy wybrano w głosowaniu internetowym. Autorami i autorkami propozycji hasła były osoby z całej Polski, które zgłosiły swoje wersje sloganu na konkurs zorganizowany przez Komitet Organizacyjny.

Głosowanie na hasło zakończyło się 14 lutego o północy. Dopiero dziś jednak podano oficjalne wyniki głosowania. Pięć finałowych haseł, to wybrane z kilkudziesięciu propozycji nadesłanych przez ludzi z całej Polski w głosowaniu Komitetu Organizacyjnego slogany, na które można było klikać.

– Strasznie się cieszymy, że nareszcie mamy oficjalne hasło – powiedziała Katarzyna Ewa Żak z Komitetu Organizacyjnego. – Mamy już logo wybrane w konkursie, teraz będziemy mieć slogan, który dopełni całości. Nie możemy się doczekać momentu, w którym uda się nam wręczyć autorowi/autorce nagrodę.

Nagrodę w postaci 300 zł ufundował portal Gay.pl. W poprzednim konkursie Komitetu Organizacyjnego, do wygrania było 500 zł ufundowane przez firmę Gepon dla osoby, której propozycja logotypu została wybrana przez internautów. Konkurs rozpoczął się jeszcze w styczniu, kiedy przez ponad tydzień wszyscy zainteresowani mogli wysyłać swoje propozycje haseł wraz z uzasadnieniem. Na skrzynkę slogan@paradarownosci.eu dotarło wówczas kilkadziesiąt haseł-propozycji. Ze wszystkich nadesłanych, Komitet Organizacyjny w wewnętrznym głosowaniu wybrał 5 finałowych propozycji. Na nie głosować mogą internauci.

– Wszystkie propozycje były ciekawe – komentuje Katarzyna Ewa Żak. – Dlatego też głosowanie zakończyło się zwycięstwem tej konkretnej piątki bardzo niewielką przewagą. Nie przesadzę, jeśli powiem, że decydowały o tym pojedyncze głosy.

Do finału dostały się propozycje: „Chodź z nami po nierównościach”, „Misja, Miłość, Muzyka”, „Równe obowiązki – równe prawa”, „Równość to nie przywilej” i „Wszyscy chcą kochać”. Na stronie paradarownosci.eu oraz na stronach zaprzyjaźnionych portali, które wchodzą w skład Komitetu Organizacyjnego Parady Równości, pojawiła się sonda, która umożliwiła internautom głosowanie na najlepszy ich zdaniem pomysł. W trakcie głosowania doszło do próby nielegalnego wpłynięcia na wynik sondy, jednakże administracji serwisu udało się ustalić, które głosy zostały sfałszowane.
Członkowie i członkinie Komitetu Organizacyjnego podkreślają otwarty charakter przygotowań tegorocznej Parady i zaznaczają, że to właśnie filozofia wsłuchiwania się w głos jak najszerszej grupy ludzi sprawiła, że konkurs na slogan Parady Równości 2011 zostanie rozstrzygnięty przez internautów a nie przez członków Komitetu czy jakąś zamkniętą strukturę.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!