Warszawa, 25 stycznia 2011 – Pierwsze internetowe badanie dotyczące studentów i studentek LGBTQ na Uniwersytecie Warszawskim rusza dziś pod adresem tinyurl.com/LGBTQnaUW . Wziąć w nim udział może każda osoba ucząca się na UW.

Organizatorem sondy jest organizacja Queer UW, która chce wyniki włączyć do opracowywanego sprawozdania dotyczącego sytuacji osób LGBTQ na Uniwersytecie. Badanie potrwa przez tydzień i zakończy się wraz z końcem stycznia. Do tego czasu każda studentka i każdy student UW może wypełnić formularz badania dostępny na stronie tinyurl.com/LGBTQnaUW. Ankieta jest całkowicie anonimowa.

– Muszę przyznać, że kosztowało nas to sporo pracy – zdradza Jej Perfekcyjność, Prezezs Queer UW. – Sesja egzaminacyjn, która aktualnie trwa na UW, nie ułatwia sprawy. Było nam trudno znaleźć czas na pracę na rzecz UW, ale udało się!

Poza sondą, Queer UW przeprowadza także inne badania, które mają pozwolić na eksplorację niebadanego dotychczas obszaru – sytuacji osób LGBTQ na Uniwersytecie Warszawskim. Queer UW zabiegać będzie o włączenie wyników do dorocznego Raportu Studenckiego opracowywanego przez Zarząd Samorządu Studentów UW na posiedzenie Senatu Uczelni.
Jej Perfekcyjność podkreśla, że „to nie takie proste”, bowiem często osoby LGBTQ są marginalizowane i pojawiają się zarzuty patrzenia na tę grupę społeczną „przez pryzmat seksu”. Prezes Queer UW prostuje te informacje.

– To tak jak powiedzieć, że mówienie o kimś, że jest niepełnosprawny, jest redukowaniem go do tego jednego wymiaru – tłumaczy. – I właśnie między innymi takie rzeczy chcemy, jako Queer UW, uświadamiać. Nasze badanie ma charakter eksploracyjny, bo na temat osób LGBTQ nie wiadomo dosłownie nic.

Wszystkie elementy badania, które przeprowadza Queer UW zakończą się do końca stycznia. Wówczas Zarząd organizacji przedstawi Zarządowi Samorządu Studentów UW wstępne założenia swojej proponowanej części do Raportu Studenckiego. Wówczas także zapadną decyzje, czy samorząd zdecyduje się włączyć te dane do dokumentu końcowego.

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!