Warszawa, 11 stycznia 2010 – Konferencja prasowa Komitetu Organizacyjnego Parady Równości 2011 już jutro o 11.30 w Między Nami Cafe. Spotkanie poprowadzi Jej Perfekcyjność, jako rzecznik prasowy wydarzenia.

To pierwsze tego typu wydarzenie przed tegorocznym świętem społeczności LGBTQ w Warszawie. Komitet Organizacyjny stwierdził bowiem, że czas najwyższy podzielić się informacjami o Paradzie z mediami i poinformować o zmianach, jakie zaszły względem minionych parad.

– Bardzo się cieszę, że udało się nam zrobić już tak wiele – cieszy się Jej Perfekcyjność. – Mam nadzieję, że ta konferencja będzie pierwszą z cyklu wielu, które do czerwca 2011 zorganizujemy. Jako organiztorzy Parady, chcemy mówić otwarcie o naszych przygotowaniach i planach.

Podczas konferencji rzecznik prasowy Parady opowie m.in. o tym: kto w tym roku organizuje Paradę Równości i dlaczego doszło do zupełnej zmiany odpowiedzialnych za to osób, jak wyglądać będzie (wybrany w internetowym konkursie przez gejów, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe i nagrodzony nagrodą pieniężną) logotyp Parady Równości 2011; że ideę Parady już teraz wspierają organizacje nie mające nic wspólnego z ruchem LGBTQ. Zdradzi także jak powstaje strona internetowa (premiera – podczas konferencji) i jaki jest jej aktualny adres www. Opowie także o tym, że dr Jacek Kochanowski z Jej Perfekcyjnością oraz Komitetem Naukowym zamierzają w czerwcu, przy okazji Parady, zorganizować konferencję naukową „Strategie queer” i że jest to tylko jedno z wielu wydarzeń, jakie zaplanowano na czerwiec 2011.
Jej Perfekcyjność dodała, że jest przekonana, że spotkanie nie potrwa za długo. Jej zdaniem, powinno się zakończyć po około 30-40 minutach. W konferencji udział wezmą także m.in. Szymon Niemiec i Łukasz Pałucki, jako członkowie Komitetu Organizcyjnego Parady Równości 2011.

– Nie wiem jak duże będzie zainteresowanie mediów, ale mam nadzieję, że dyskusję o Paradzie uda się nam zacząć na długo przed czerwcem – powiedziała trans. – Chcemy, by Warszawa była gotowa na to święto i by razem z nami skorzystała z tego wyjątkowego dnia. Chcemy zachęcić do tego tak wiele ludzi, jak się da!

Konferencja będzie pierwszym publicznym pojawieniem się Jej Perfekcyjności w roli rzecznika prasowego Parady Równości 2011. Powołanie jej na to stanowisko jakiś czas temu wywołało sporo komentarzy i kontrowersji.

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!