Warszawa, 31 października 2010 – Z OSTATNIEJ CHWILI. Facebook znów blokuje. Nie minęło kilka godzin od opublikowania przez nas informacji, że już ponad 400 osób skontaktowało się za pomocą portalu z Jej Perfekcyjnością, gdy jej strona zniknęła.

Tym razem sprawa wydaje się bardzo zagadkowa. Powodem usunięcia profilu Jej Perfekcyjności było „podawanie fałszywych danych” – tym razem serwis nie precyzuje co zadecydowało o usunięciu strony trans. Ten sam powód nie wchodzi w grę, gdyż strony w facebook posiadać mogą także marki, idee i nieistniejące indywidua.

– Trochę mnie to zaskoczyło – przyznaje JP. – Wydawało mi się, że posiadanie strony, na której pojawiają się czasem jakieś informacje ode mnie kierowane nie może w żaden sposób naruszać regulaminu facebooka. A tutaj takie rozczarowanie…

Każda strona w serwisie może być zgłoszona jako zawierająca nieodpowiednie treści. Powody, jakie podać mogą użytkownicy serwisu ograniczają się do czterech wypunktowanych przez facebook kategorii: „Spam lub oszustwo”, „Wyraża nienawiść lub atakuje osobę”, „Przemoc, przestępstwo lub samookaleczenie” oraz „Nagość, pornografia lub materiały o treści seksualnej”. Trans podkreśla, że nie znajduje żadnego z tych powodów na swojej zablokowanej stronie.
Facebook, jak zwykle, nie poinformował o powodach zablokowania konta. Nie umożliwił także kontaktu w tej sprawie. Jej Perfekcyjność oświadczyła, że nie ma pojęcia, co może zrobić w takiej sytuacji i pozostaje jej jedynie czekanie na wiadomości z serwisu.

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!