Warszawa, 21 września 2010 – Administracja Facebook.com nadal nie odpowiada na maile Jej Perfekcyjności. Blokada nie została zdjęcia z jej konta. Co w takiej sytuacji ma zrobić trans? Ruszyła sonda.

Na stronie „Odblokujcie Jej Perfekcyjność” dziś wieczorem pojawiła się sonda, która ma wskazać drogę Jej Perfekcyjności. Trans podkreśla, że bardzo zależy jej na opinii innych osób i chciałaby wiedzieć, co myślą na temat dalszego jej działania.

– Prawdę mówiąc, jestem już trochę zdesperowany – wyjaśnia. – Ciekawi mnie, co na temat całej sytuacji sądzą osoby, które wspierają walkę o odblokowanie mojego profilu. Teraz mają szansę wypowiedzenia się w łatwy sposób. Bardzo liczę na ich aktywność w tej kwestii.

Sonda jest dostępna na stronie „Odblokujcie Jej Perfekcyjność” tutaj. Pytanie zadane w niej brzmi: „Co powinna zrobić JP w sprawie blokady konta na facebooku?” Do wyboru zaś jest jedna z czterech możliwości: – Zachęcać wszystkich do wysyłania maili do administracji, – Czekać cierpliwie na reakcję administracji, – Założyć nowe konto „Jej Perfekcyjność”, – Założyć nowe konto z fałszywymi danymi. Warto podkreślić, że założenie nowego konta na nazwisko Jej Perfekcyjność jest złamaniem regulaminu serwisu facebook.com. Podobnym wykroczeniem przeciwko tym przepisom jest założenie profilu z fałszywymi danymi. Założenie nowego konta oznaczałoby także, że trans nie odzyska dotychczasowych kontaktów.
Trans podkreśla jednak, że ma dość czekania na reakcję facebooka. Dziś mija bowiem 20 dni od momentu, gdy do administracji serwisu przekazano dokumenty, których domagano się od JP. Od tamtej pory nikt z administracji serwisu nie odezwał się do trans.

– I co mam zrobić w takiej sytuacji? Naprawdę nie wiem – podkreśla JP. – Z jednej strony chcę walczyć o uznanie mojej podmiotowości jako osoby trans oraz działać w zgodzie z regulaminem Facebook.com, z drugiej jednak ignorowanie mnie i brak reakcji jest bardzo irytujący. Podobnie jak perspektywa budowania od nowa grona znajomych w serwisie…

O zablokowaniu Jej Perfekcyjności mówiono m.in. podczas Zjazdu Socjologicznego, który odbył się prawie dwa tygodnie temu w Krakowie. Trans zapewnia też, że sprawę postara się poruszyć podczas 3rd European Transgender Council w Malmo, do udziału w której zaproszono ją w dniach od 30 września do 3 października.


Sonda na stronie Odblokujcie Jej Perfekcyjność

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!