Warszawa, 26 września 2010 – Ostatnia szansa, by dostać się na studia w Instytucie Socjologii UW w tym roku. Jutro posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej, której członkinią jest Jej Perfekcyjność.

Czwarte i ostatnie posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej na studia II stopnia niestacjonarne w trybie zaocznym w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego rozpocznie się o godzinie 9.00. Komisja gotowa jest na przyjęcie kolejnych dziesiątek kandydatów chętnych do rozpoczęcia nauki w IS UW.

– Przesłuchaliśmy już kilkadziesiąt osób na dotychczasowych posiedzeniach – relacjonuje Jej Perfekcyjność. – Zmęczenie nas jednak nie dopada i jesteśmy gotowi na kolejnych! Tym bardziej, że między poszczególnymi turami rejestracji mamy zawsze sporą przerwę.

Pod uwagę podczas rekrutacji brani są kandydaci posiadający stopień licencjata, magistra lub równorzędny dowolnego kierunku i legitymujący się w momencie przystąpienia do egzaminu wstępnego co najmniej zaświadczeniem o złożeniu egzaminu licencjackiego. Ustny egzamin składa się z trzech pytań. Lista pytań, wraz z sugestiami co do stosownej literatury jest opublikowana na stronie Instytutu Socjologii UW. Ukończenie dwuletnich studiów oznacza uzyskanie tytułu zawodowego magistra socjologii.
Sama Jej Perfekcyjność 1 października także rozpocznie studia II stopnia! Tego dnia bowiem immatrykulowana będzie na Wydziale Polonistyki UW jako studentka stacjonarna filologii polskiej ze specjalizacją literaturoznawczo-językoznawczą. Kontynuować będzie także studia III stopnia w Instytucie Socjologii UW.

– Czuję się tym strasznie podekscytowany – wyjaśnia. – Dlatego chyba wiem, co czują kandydaci, którzy muszą przed nami odpowiadać na trudne pytania. Początek nowych studiów to supersprawa i nie mogę się tego doczekać.

Studenci uzupełniających studiów magisterskich w IS UW, studiują w ramach ścieżek specjalizacyjnych. Zostały one ułożone z myślą o zaproponowaniu studentom spójnych treściowo i funkcjonalnie modułów zajęć, które umożliwią systematyczne poznanie powiązanych ze sobą zagadnień. W nadchodzącym roku zaplanowano uruchomienie następujących ścieżek: 1. Socjologia płci (Gender Studies). Ekonomiczne, społeczne, kulturowe i polityczne uwarunkowania sytuacji kobiet i mężczyzn, 2. Socjologia stosowana, 3. Etniczność, globalizacja, konflikt, terroryzm – problemy zróżnicowania kulturowego świata, 4. Zastosowania statystyki w socjologii, 5. Stosunki pracy i zasoby ludzkie. Program kształcenia jest zgodny ze standardami MENiSW.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!