Warszawa, 6 sierpnia 2010 – Facebook znów zablokował konto Jej Perfekcyjności. Tym razem powodem ma być złamanie regulaminu polegające na… podaniu nieprawdziwego imienia i nazwiska. Na facebook.com już powstała grupa w obronie trans.

Informację o zablokowaniu swojego konta potwierdziła sama Jej Perfekcyjność. Wyjaśniła, że dziś około 15.00 nie mogła się już zalogować do serwisu. Pojawiał się jej za to link, po kliknięciu którego proszona była o „podanie prawdziwych danych”.

– Facebook znów mnie blokuje – żali się trans. – Mam już dość udowadniania, że nie jestem wielbłądem. Jasne, kiedyś nazywałem się inaczej, ale od czasu przejścia trans-formacji funkcjonuję zawsze i wszędzie jako Jej Perfekcyjność. Czemu facebook.com nie może tego zaakceptować?

Na stronie „Odblokujcie Jej Perfekcyjność” można przeczytać: „Dość cenzury osób trans! Skoro na facebook.com swoje konto może mieć 'Lady Gaga’ czy też 'P. Diddy’, to czemu nie może mieć 'Jej Perfekcyjność’?” W ten sposób autorzy walczyć chcą z dyskryminacją osób trans. Ich zdaniem, to tak jakby po operacji zmiany płci nakazywać komuś posługiwać się imieniem nadanym przy urodzeniu.
Trans dodaje, że sama niedawno w podobnej walce wpierała Katarynę. Ostatecznie profil znanej bloggerki politycznej – po powstaniu ponadtysiącosobowej grupy wsparcia – został odblokowany. Jej Perfekcyjność ma nadzieję, że jej przypadku sprawa potoczy się podobnie. Dlatego z radością przyjęła inicjatywę powstania grupy „Odblokujcie Jej Perfekcyjność”. Stwierdziła, że ma nadzieję, że to będzie także siła nacisku na facebook.com.

– Skontaktowałam się już oczywiście z administracją – powiedziała. – W wyznaczony przez facebook sposób napisałem do nich, by spróbować wyjaśnić sytuację. Mam tylko nadzieję, że blokada nie potrwa za długo.

O wsparciu, jakiego Jej Perfekcyjność udzieliła Katarynie pisaliśmy tutaj. Trans podkreśliła, że mimo ogromnej różnicy poglądów między nią a Kataryną oraz negatywnych wypowiedzi bloggerki na temat trans, wspiera ją w walce o profil.
Po raz pierwszy profil JP zablokowano 11 kwietnia 2010. Po odblokowaniu i usunięciu strony JP, wróciła z nową jej wersją 10 maja 2010.


Grupa żądająca powrotu JP

/VIPnews.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!