Warszawa, 12 sierpnia 2010 – Jest reakcja administracji facebooka na akcję przeciwko zablokowaniu Jej Perfekcyjności. Wczoraj do trans dotarła wiadomość, w której proszona jest o udzielenie dokładniejszych informacji, ale w języku angielskim.

Z ostatniej chwili – aktualizacja z godziny 22:15 Już pół tysiąca osób wspiera walkę Jej Perfekcyjności na stronie „Odblokujcie Jej Perfekcyjność”!

Choć bowiem działy pomocy związanej z zablokowaniem jej konta, jak również opis pól w specjalnym formularzu kontaktowym opisane są w języku polskim, to już treść wiadomości do facebooka musi być napisana po angielsku.

– To dość zabawne, że w polu opisanym „Dodatkowe informacje” należy wpisać treść po angielsku – twierdzi Jej Perfekcyjność. – Tym bardziej, że wszystkie pola formularza opisane są w języku polskim i nigdzie nie pojawia się adnotacja dotycząca konieczności tłumaczenia na angielski.

Trans wczoraj, zaraz po otrzymaniu informacji podpisanej… „Michal, User Operations, Facebook” odpisała na nią, szczegółowo przedstawiając informacje dotyczące okoliczności zablokowania jej konta przez administrację serwisu. Co ciekawe, choć facebook twierdzi, że przyczyną blokady jest podanie przez nią nieprawdziwego imienia, swoją wiadomość rozpoczyna od słów „Hi Jej”.
Jej Perfekcyjność stwierdziła, że jest już zmęczona czekaniem na odblokowanie a dodatkowo okazuje się, że będzie ono znów wydłużone przez konieczność wyjaśnienia sprawy po angielsku.

– Skoro udzielenie mi pierwszej odpowiedzi zajęło im aż 5 dni roboczych, to obawiam się, że na kolejną wiadomość poczekam znów tyle czasu – stwierdziła Jej Perfekcyjność. – Podałam w wiadomości adres grupy osób, która chce mojego odblokowania, bo mam nadzieję, że ich ilość przyspieszy działanie administracji.

JP miała na myśli stronę facebook.com/OdblokujcieJP, gdzie gromadzą się wszyscy, którzy wspierają walkę o zniesienie blokady konta w serwisie facebook.com. Trans przy okazji bardzo podziękowała wszystkim tym, którzy do owej grupy należą. Jej zdaniem to „wspaniały przykład walki o prawa osób trans”, których nie powinno się zmuszać do używania imienia, które zostało im nadane przy urodzeniu.


Do grupy wspierającej walkę o odblokowanie trans należy już ponad 360 osób

/VIPnews.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!