Warszawa, 10 grudnia 2006 – Grupa francuskich artystów i anarchistów zapowiedziała na 31 grudnia protest przeciwko… nadejściu roku 2007. Organizatorzy protestu są członkami stowarzyszenia sprzeciwiającego się upływającemu czasowi. Dziś swoje poparcie dla idei wyraziła Jej Perfekcyjność.

Inicjatorzy protestu poinformowali o swoich zamiarach podczas konferencji prasowej, na której wystąpili zamaskowani, niczym członkowie nielegalnej organizacji. Powiedzieli, że są zasadniczo przeciwnikami roku 2007, tym bardziej że będzie to rok wyborów prezydenckich. Demonstracja przeciwko upływającemu czasowi odbędzie się w noc sylwestrową w Nantes w zachodniej Francji.

– Popieram ten protest – powiedziała Jej Perfekcyjność dziś w telewizji tvn24. – Ja także nie chcę, by rok 2007 nadszedł.
Co jest przyczyną sprzeciwu Jej Perfekcyjności? Nie odpowiada jej, że „nowy rok to nowe problemy”. Powiedziała także, że obawia się tego, że wszyscy wkoło się starzeją o rok.
Już pierwszego dnia stronę internetową organizatorów demonstracji odwiedziło kilkanaście tysięcy osób, które pragną zorganizować podobne protesty w całej Europie. Gdyby mimo tej mobilizacji nowy rok jednak się zaczął, jeszcze większa demonstracja odbędzie się 31 grudnia 2007 roku na Polach Elizejskich. Będzie ona wymierzona przeciwko rokowi 2008.

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!