Co roku powiększa się lista osób LGBTQ, które nie obawiają się mówić o swojej nieheteronormatywności. W roku 2017 do listy wyoutowanych gwiazd i celebrytów dołączyły kolejne osoby.

Lista krótka, bo nie obejmuje oczywiście wszystkich.

Najsmutniejsze, że nie ma na niej nikogo z Polski…

Taylor Bennett

Brat Chance the Rappera oświadczył w styniu, że jest biseksualny.

Na Twitterze napisał:

“Growing up I’ve always felt indifferent about my sexuality & being attracted 2 one sex & today I would like to openly come out to my fans. I do recognize myself as a bisexual male & do & have always openly supported the gay community & will keep doing so in 2017.”

ILoveMakonnen

Kolejny raper na liście, które wyoutował się w styczniu. I także zrobił to na Twitterze, pisząc:

As a fashion icon, I can’t tell u about everybody else’s closet, I can only tell u about mine, and it’s time [I] come out.

Gia Gunn

Bohaterka szóstego sezonu „RuPaul’s Drag Race” w marcu tego roku wyznała, że jest osobą transpłciową.

Na Instagramie napisała:

I identify as female and I am indeed transgender. Thank you to everyone who has supported me on this journey.

Anthony Bowens

Wrestler WWE o tym, że jest biseksualny powiedział w marcu w trakcie rozmowy z magazynem Outsports. Od tamtej pory chętnie publikuje zdjęcia ze swoim chłopakiem Michaelem Pavano (który jest supersłodki!).

W wywiadzie powiedział między innymi:

I wanted to make a difference in people’s lives. I realized I have a unique platform to spread awareness about ongoing issues in the world, to break stereotypes and show everyone that they can be themselves and do whatever they put their minds to no matter what their sexuality is.

Alia Shawkat

Alia to aktorka znana przede wszystkim z serialu „Bogaci bankruci” („Arrested Development”) oraz nowej serii „Search Party”. W majowej rozmowie z serwisem OUT wyznała, że jest biseksualna.

I think balancing my male and female energies has been a big part of me growing as an actor.

Shawn Barber

W kwietniu ten kanadyjski olimpijczyk i mistrz sportowy powiedział na facebooku swoim fanom, że jest „gay and proud”.

Barry Manilow

Dla wielu nie była to niespodzianka… Ikona muzyki pop wyoutowała się w kwietniu. Dodał przy tym w rozmowie z magazynem People, że jest już prawie 40 lat w związku ze swoim managerem i od niedawna mężem Garrym Kiefem.

Kristen Stewart

Związki Kristen z kobietami były dość dobrze udokumentowane przez media. Ona sama jednak powiedziała o swojej seksualności po raz pierwszy dopiero w tym roku.

W marcu w rozmowie z The Guardian powiedziała:

You’re not confused if you’re bisexual,. It’s not confusing at all. For me, it’s quite the opposite.

Daniel Newman

Aktor znany przede wszystkim z „Walking Dead” opowiedział o tym, że jest biseksualny w marcu na Twitterze oraz na YouTube.

Shannon Purser

Aktora znana z seriali „Stranger Things” i „Riverdale” wyoutowała się jako biseksualna w kwietniu.

Znów użyto Twittera, na którym napisała:

I don’t normally do this, but I figure now is as good a time as any to get personal. I’ve only just recently come out as bisexual to my family and friends.

Keiynan Lonsdale

Gwiazda „The Flash” postanowiła wyoutować się jako biseksualna.

Na Instagramie napisał w maju:

I like to change my hair, I like to take risks with how I dress, I like girls, & I like guys (yes), I like growing, I like learning, I like who I am and I really like who I’m becoming.

Jill Soloway

W majowej rozmowie z magazynem The Guardian, osoba odpowiedzialna za serial „Transparent” wyoutowała się jako trans i poprosiła o używanie wobec niej zaimków neutralnych płciowo.

W wywiadzie mówi:

I identify as trans, which means that I am not seeking to synthesise my appearance with the label assigned to me at birth and instead am opting to live in a space where a label other than male or female is used to define me.

Diora Baird

Modelka i aktorka znana z filmu „Polowanie na druhny” oraz serialu „Shameless” w maju oświadczyła publicznie, że jest w związku z Mav Violą.

W rozmowie z magazynem The Advocate powiedziała:

It took me years to accept who I truly was. I tried to be what was expected of me, but I have reached the point where I don’t want to hide anymore.

Natalie Morales

Aktorka, którą część osób dobrze kojarzy z serialu „Parks & Recreation” wyoutowała się pod koniec czerwca jako osoba queer.

Na stronie Amy Poehler’s Smart Girls website napisała:

I don’t like labeling myself, or anyone else, but if it’s easier for you to understand me, what I’m saying is that I’m queer. What queer means to me is just simply that I’m not straight. That’s all.

Thomas Dekker

Aktor znany z „Heroes” wyoutował się w wiadomości, jaką wysłał 13 lipca na Twitterze do swoich fanów. Ujawnił także, że od kwietnia jest… zamężny!

W wiadomości napisał wówczas:

My sexual orientation once again came into question this week when a prominent gay man used an awards acceptance speech to ‘out’ me. While he did not mention me by name, the explicit details of his reference made it easy for the public and media to connect the dots. While it is an odd situation, I thank him because it presents a prime opportunity for me to publicly say that I am indeed a man who proudly loves other men. In fact, this April, I married my husband and I could not be happier.

Źródło: WetPaint

Wypowiedz się! Skomentuj!
Podziel się z innymi:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email