Specjalne spotkanie, które moderuje Helen Joyce z „The Economist” odbędzie się w poniedziałek o 14:00 w pawilonie Hub Culture na terenie Światowego Forum Ekonomicznego.

Panel ma być okazją dla osób zarządzających największymi firmami na świecie do poznania aktywistek i aktywistów z krajów, gdzie prawa osób LGBT są nadal nierespektowane. Poza Jej Perfekcyjnością wezmą w niej udział: Parmesh Shahani (Indie), Bisi Alimi (Nigeria), Jean Chong (Singapur), Ifeanyi Orazulike (Nigeria) oraz Ruth Baldacchino.

Głównym celem spotkania jest próba zastanowienia się, jaką rolę mogą odegrać duże korporacje we wpływaniu na zmiany społeczne, polityczne i prawne w kontekście sytuacji osób nieheteronormatywnych.

Organizatorami wydarzenia są: Open For Business (koalicja 22 globalnych firm, które działają na rzecz inkluzywności osób LGBT), All Out (ogólnoświatowy ruch ponad 2 mln ludzi działających na rzecz równości osób LGBT) i Hub Culture (sieciowy bug służący koordynacji współpracy grup społecznych).

Światowe Forum Ekonomiczne to nazwa dorocznej konferencji organizowanej w Davos. Konferencja ta jest spotkaniem prezesów najbogatszych światowych korporacji, przywódców politycznych (prezydentów, premierów i innych) oraz wybranych intelektualistów i dziennikarzy. Bierze w nim udział około 2000 osób.

Oprócz konferencji w Davos fundacja organizuje również spotkania regionalne oraz publikuje raporty. Według zwolenników, WEF jest odpowiednim miejscem dla dialogu i debaty na temat głównych społecznych i ekonomicznych problemów planety, ponieważ wśród uczestników obecni są przedstawiciele największych ekonomicznych organizacji i najbardziej wpływowych organizacji politycznych, a także intelektualistów, co sprzyja odpowiedniej atmosferze do prowadzenia szerokiej i otwartej debaty.

Jej Perfekcyjność przebywa w Davos od 15 do 19 stycznia.

Wypowiedz się! Skomentuj!
Podziel się z innymi:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email