Warszawa, 7 kwietnia 2016 – Stonewall Workplace Conference to największa w Europie konferencja poświęcona inkluzywności w miejscu pracy wobec osób LGBT. Wydarzenie odbędzie się 15 kwietnia w Londynie.

Stonewall Workplace Conference to wydarzenie, które co roku gromadzi kilkuset przedstawicieli największych firm na kontynencie oraz osoby reprezentujące sektor publiczny. Trans miała okazję obserwować je rok temu, gdy zaproszono ją – w roli widza – po raz pierwszy.

TUTAJ zdjęcia z ubiegłorocznego pobytu Jej Perfekcyjności.

W tym roku w trakcie jednej z sesji poświęconych działaniom globalnym, opowiadać będzie o możliwości współpracy z sektorem pozarządowym w Polsce.

– Cieszę się bardzo z zaproszenia od Stonewall i mam nadzieję, że nie zawiodę ich oczekiwań. Chcę opowiedzieć o tym, jak firmy działają już w Polsce i jak nowe przedsiębiorstwa mogą do nich dołączyć w staraniach o tworzenie otwartego miejsca pracy – opowiada Jej Perfekcyjność, Prezes Fundacji LGBT Business Forum.

Zaplanowana na piątek 15 kwietnia konferencja poprzedzona będzie dzień wcześniej nieformalnym spotkaniem przedstawicielek i przedstawicieli organizacji pozarządowych, które w Europie zajmują się tą tematyką. Na tym spotkaniu trans opowiadać będzie o polskich doświadczeniach, trudnościach ale i sukcesach.

Nikogo z obecnych na wydarzeniu nie trzeba przekonywać, jak ważne dla rozwoju biznesu jest tworzenie różnorodnego i otwartego na różnorodność miejsca pracy. Kolejne prace i badania naukowe dowodzą, że bycie inkluzywnym dla osób LGBT zwiększa zyski firmy.

Rok temu jednym z głównych przemawiających podczas Stonewall Workplace Conference był Lord John Browne, były dyrektor BP i autor bestselleru „The Glass Closet: Why Coming Out Is Good Business”. Oto jego wystąpienie:

Wypowiedz się! Skomentuj!
Podziel się z innymi:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email