Od tego roku nasza fundacja jest wyłącznym partnerem globalnego narzędzia do oceny inkluzywności miejsca pracy dla osób LGBT, jaki przygotowała Fundacja Workplace Pride.

Fundacja LGBT Business Forum współpracowała już z Workplace Pride podczas organizacji sympozjum „LGBT Workplace Symposium” w Krakowie jesienią ubiegłego roku.

Ubiegły rok był dla nas podstawą do zbudowania dobrego i owocnego partnerstwa, Mamy nadzieję, że kontynuować będziemy ścisłą współpracę na rzecz wspólnego celu, jakim jest zwiększanie otwartości przedsiębiorstw w każdym kraju – powiedział David Pollard, dyrektor Wokrplace Pride.

Workplace Pride Global Benchmark to narzędzie ewaluacyjne, które pozwala firmom z całego świata ocenić stopień wdrożenia polityki równościowej w swoim przedsiębiorstwie. Na podstawie wyników tworzona jest lista firm najbardziej przyjaznych osobom LGBT. Zwycięskie firmy mają m.in. prawo do używania oficjalnego tytułu jak i zwycięskiego logotypu.

2015-Endorsement-Top-Employer-DPs-version

W ubiegłym roku w badaniu udział wzięło 21 wielkich pracodawców, którzy w ponad 95 krajach zatrudniają blisko 2,5 miliona osób. Wyniki ubiegłorocznego badania znaleźć można tutaj.

– Współpraca, jaką rozpoczęliśmy z Workplace Pride pozwala nam spojrzeć szerzej na kwestię inkluzywności w miejscu pracy. Nasze badanie skupia się na opiniach i relacjach pracowników, zaś ewaluacja opracowana przez naszych partnerów ma pomóc pracodawcom w zwróceniu uwagi na ważne dla osób LGBT kwestie w miejscu pracy. Dlatego też doskonale się uzupełniamy – wyjaśnia Jej Perfekcyjność, Prezes LGBT Business Forum.

Workplace Pride Global Benchmark powstał z myślą o pracodawcach, którzy chcą tworzyć miejsca pracy otwarte na różnorodność. Narzędzie rodziło się w latach 2012-2014 przy wsparciu rządu Holandii.

Informacja na stronie Workplace Pride znajduje się tutaj.

Wypowiedz się! Skomentuj!