download (5)Fanem Missy Elliott jestem od dziecka. Dobrze pamiętam, gdy na MTV leciało Get Ur Freak On, niedługo później Work It, a następnie w Empiku pojawiło się This Is Not a Test (jedna z pierwszych zakupionych przeze mnie płyt) i The Cookbook. Po tym nastała długa cisza. Teraz Królowa hip-hopu wraca po dekadzie i pokazuje wszystkim młodym raperkom jak to się robi.

Jak ja za nią tęskniłem! W ciągu ostatnich lat pojawiały się pojedyncze, nowe piosenki świadczące o tym, że Missy poważnie zastanawia się nad powrotem, ale każdej z nich czegoś brakowało. W końcu decyzja zapadła. Na pierwszy, oficjalny singiel wybrała numer o nazwie WTF (Where They From) wyprodukowany wspólnie z Pharrellem. Powiem Wam, że podszedłem do tego wszystkiego bardzo sceptycznie. Tytuł nie brzmi zachęcająco, a Williams swoje najlepsze lata ma już raczej za sobą. Jak wyszło? Rewelacyjnie. Utwór jest świeży, taneczny, mocny i wyraźny. Nie przypomina żadnej innej piosenki Elliott, ani konkurencji. Rymy świetne jak zawsze, a bas po prostu zabija. W duecie wypuszczono teledysk. Widzieliście kiedyś kiepski klip Missy? No właśnie. I tym razem jest nowatorsko i niepowtarzalnie. Mam nadzieję, że zawsze będzie nas tak zaskakiwać. Chciałbym również zwrócić uwagę na wygląd Elliott. Czy tylko ja uważam, że przez te 10 lat odmłodniała? Wygląda fenomenalnie! Koniecznie włączajcie, słuchajcie i oglądajcie. Ostrzegam, że nie skończy się na jednym razie.

Wypowiedz się! Skomentuj!
Podziel się z innymi:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
PEDALSKIE UCHO – łyk kultury. Nie koniecznie tej wysokiej. Muzyczne refleksje geja, który się zna. Skąd się zna? Ano stąd, że żyje muzyką od zawsze. Otwartość na nowe brzmienia, muzyczne niespodzianki, szalone zwroty akcji - to wszystko sprawia, że współczesna muzyka nie ma dla mnie tajemnic. Teraz będę się dzielić swoimi przemyśleniami z Wami.