Była posłanka .Nowoczesnej, działaczka społeczna i kulturalna – Joanna Schoering-Wielgus będzie gościem „Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka” już w ten wtorek 22 maja o 22:00 na żywo na facebook.com/JejPerfekcyjnosc.

Joanna Schoering-Wielgus ukończyła studia socjologiczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, odbyła także studia podyplomowe w Polskiej Akademii Nauk. Od czasów studenckich pracowała w Londynie (w tym w Bramah Tea and Coffee Museum), następnie zatrudniona w koncernie Cereal Partners Poland Toruń-Pacific jako marketingowiec.

Później zajęła się działalnością gospodarczą jako menedżer kultury. Została prezesem Fundacji Win-Win, wspierającej inicjatywy kulturalne i lokalnych artystów, współzałożycielką toruńskiego Stowarzyszenia Wyborcy i wiceprezeską Stowarzyszenia Rzeczpospolita Babska.

W wyborach samorządowych w 2014 z ramienia lokalnego KWW Czas Mieszkańców bez powodzenia kandydowała na prezydenta Torunia. Została natomiast wówczas wybrana do rady miejskiej Torunia.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała do Sejmu w okręgu toruńskim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru. Uzyskała mandat posłanki. W styczniu 2018, wraz z Joanną Schmidt oraz Krzysztofem Mieszkowskim, czasowo zawiesiła swoje członkostwo w klubie poselskim Nowoczesnej, po tym jak dziesięcioro posłów partii nie wzięło udziału w głosowaniu nad skierowaniem do prac w komisji obywatelskiego projektu liberalizującego przepisy aborcyjne. Wszyscy troje przywrócili pełne członkostwo w klubie 2 lutego. 9 maja 2018 ogłosiła, że występuje z partii.

Joanna Schoering-Wielgus będzie gościć na drinku u Jej Perfekcyjności już we wtorek 22 maja o 22:00 na żywo tylko na facebook.com/JejPerfekcyjnosc.

Wypowiedz się! Skomentuj!
Podziel się z innymi:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email