10 grudnia w siedzibie Lambdy Warszawa rusza kolejny Maraton Pisania Listów. Udział w nim może wziąć każda osoba, która zjawi się na miejscu w godzinach 12:00-20:00.

Serdecznie zapraszamy do Lambdy Warszawa na Maraton Pisania Listów Amnesty International. W sobotę 10 grudnia przez cały dzień będziemy wspólnie pisać apele do władz i listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Naszym celem jest poprawienie sytuacji wybranych bohaterów , którzy są często niesprawiedliwie uwięzieni lub oskarżeni.

– Jestem na maratonie od kilku lat zawsze choć na chwilkę – opowiada Jej Perfekcyjność. – Tak prosta czynność, jak napisanie listu, powinna umożliwić każdej osobie włączenie się w walkę o prawa człowieka na całym świecie. I nie ma od tego wymówki.

Podczas maratonu korzystać można z przygotowanych wzorów listów albo stworzyć coś samodzielnie. Wszystkie listy trafiają potem do rządów i osób odpowiedzialnych, by pokazać sprzeciw społeczności międzynarodowej wobec łamania praw człowieka.

Jej Perfekcyjność zapowiedziała, że zjawi się na maratonie około 17:00. Bezpośrednio po nim poprowadzi debatę na temat uchodźców LGBT+, także w siedzibie Lambdy.

maraton_amnesty_infografika

Wypowiedz się! Skomentuj!
Podziel się z innymi:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email