Rozpoczęty w poniedziałek Festiwal Równych Praw we Wrocławiu, którego zwieńczeniem będzie Marsz Równości, to także okazja do rozmawiania o równości we wrocławskich firmach. Dlatego pojawimy się tam z naszym przesłaniem.

Plakat Festiwalu Równych Praw

Już 1 października odbędzie się – właśnie w ramach Festiwalu Równych Praw – zamknięte spotkanie dla pracowniczek i pracowników, którzy albo działają w grupach LGBT i sojuszniczych albo zainteresowane i zainteresowani są ich utworzeniem w swojej firmie.

– Bardzo spodobała się nam idea spotkania, dlatego z przyjemnością weźmiemy w nim udział. Taka nieformalna, zamknięta atmosfera sprzyja szczerzej i nieskrępowanej wymianie myśli, na jaką liczyę tego popołudnia – skomentowała Jej Perfekcyjność, Prezesa Zarządu Fundacji LGBT Business Forum.

Rejestracja na spotkanie odbywa się w drodze indywidualnych zgłoszeń do organizatorek i organizatorek Festiwalu Równych Praw. Podczas spotkania Fundacja LGBT Business Forum zaprezentuje swoje działania na rzecz grup pracowniczych i opowie o tym, jak wspiera ich powstawanie i rozwój. Osoby uczestniczące będą mogły także podzielić się swoimi obawiami związanymi z przeciwdziałaniem dyskryminacji wobec osób LGBT w miejscu pracy.

Spotkanie odbywa się dokładnie tydzień przed całodniowym sympozjum, które Fundacja LGBT Business Forum, Workplace Pride oraz gospodarz wydarzenia – firma Shell – organizują w Krakowie. Rejestracja na sympozjum trwa do 5 październia a więcej informacji na ten temat znaleźć można tutaj.

Fundacja zapowiedziała już także, że jeszcze w tym roku w ramach projektu „Miejsce pracy przyjazne osobom LGBT” zorganizuje seminaria na temat wyrównywania szans osób LGBT w miejscu pracy w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Trójmieście. Szczegóły znaleźć będzie można na stronie miejscepracy.lgbt.biz.pl.

Wypowiedz się! Skomentuj!