Polonista, który próbuje w przyjemny sposób tłumaczyć zawiłości języka polskiego, świetnie przy tym bawiąc odbiorców m.in. swoim cyklem Poniedziałkowa Poradnia Językowa. Jest członkiem Zespołu Retoryki i Komunikacji Publicznej Rady Języka Polskiego. Zajmuje się kulturą języka, socjolingwistyką i semantyką a na co dzień pracuje na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Przed Wami Mateusz Adamczyk.

Data emisji: 17 maja 2022

Ten materiał nie powstałby bez Was. Wspieraj mnie na Patronite!


Ten materiał jest bezpłatny, bo JejPerfekcyjnosc.pl troszczy się o promowanie treści LGBTQ+ i niezależnych mediów, których coraz mniej w sieci. Wspierając tę stronę, pomagasz zapewnić jej suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa ale i pewność dostarczania nowej rozrywki. Przekaż swój JEDNORAZOWY datek:


Wypowiedz się! Skomentuj!
JEJ PERFEKCYJNOŚĆ ZAPRASZA NA DRINKA - cotygodniowa audycja, w której w każdy wtorek o 22:00 Jej Perfekcyjność zaprasza do studia telewizyjnego osoby mniej i bardziej znane i namawia je na szczerą rozmowę przy drinku. A czasem przy dwóch. Bo przecież w ten sposób rozmawia się i łatwiej, i przyjemniej.