Wiadomo, że się nudzimy. Bo ileż można oglądać seriale, nadrabiać zaległości filmowe, gotować, jeść i kłócić się z rodziną? Czasem dobrze się oderwać i poczytać!

I z tej okazji mam dla Was promocję! Aż trzy książki Grupy Wydawniczej Foksal możecie kupić teraz 40 proc. taniej z kodem „jejperfekcyjnosc„!

Wybrałam dla Was trzy pozycje, które moim zdaniem pozwolą Wam przetrwać czas kwarantanny i odosobnienia. Trzy bardzo różne ale równie dobre książki!

Promocja obowiązuje tylko do 12 kwietnia 2020!

Iza Michalewicz, Jerzy Danilewicz „Villas”

„Villas” I. Michalewicz i J. Danilewicza zaczyna się od strasznej sceny. Trwa koncert VV. Jeden z ostatnich. Gwiazda ledwo kontaktuje z rzeczywistością, ledwo stoi na nogach, w ustach brakuje jej zębów. Tak występuje, prowadzona przez kolejne osoby. Występuje jakby w transie, jakby nie była obecna na miejscu. Taka Violetta, bezwolna, zagubiona i chora była wykorzystywana do ostatnich swoich dni.

Więcej o książce znajdziecie tutaj.

„Villas” teraz do nabycia ze zniżką! 44,99 zł
Teraz tylko 26,99 zł!
Książkę kupić ze zniżką 40 proc. możecie tutaj.


Aleksandra Zielińska „Sorge”

Dziwnie brzmiący tytuł wyjaśnia się już na pierwszych kartach powieści, więc nie zdradzę za wiele, jeśli powiem, że Sorge to niemiecka nazwa miejscowości Boża Wola. Nazwa, oznaczająca troskę, zmartwienie. To tytuł idealny dla historii i tego, co w niej opowiedziała Zielińska.

Jeśli ktoś szuka wartkiej akcji, szybkich zwrotów i zaskoczeń, to nie znajdzie ich tutaj. To nie taka literatura. „Sorge” to opowieść o emocjach i zmianach. O przemijalności ale i o kobiecości. Bo to, co wydaje się najważniejsze, to że wszystkie bohaterki mówiące w książce to kobiety. Opowiadają swoją historię, swoje myśli, swoje emocje. To ważne, bo chyba nadal brakuje takich głosów w polskiej literaturze pięknej.

Więcej o książce znajdziesz tutaj.

„Sorge” teraz do nabycia ze zniżką! 39,99 zł
Teraz tylko 23,99 zł!
Książkę kupić ze zniżką 40 proc. możecie tutaj.


Sebastian Barry „Dni bez końca”

Jasne, są tu sceny wojenne. Okrutne, czasem opisywane w sposób drastyczny i bardzo bezpośredni – leżące urwane części ciała, wykrwawiający się młodzi mężczyźni, bezsensowne morderstwa. Ale to tylko element tej historii i tło, które pozwala nam lepiej czuć się w czas, gdy dzieje się akcja. W czasy, gdy nie było zaskakującym zabicie kogoś i oddalenie się bez konsekwencji.

Piękne w tej książce jest to, jak mówi o tematach, które dziś nazwalibyśmy tematami LGBT, nie mówiąc o nich w ten sposób. Wszak w II połowie XIX wieku nie istniały jeszcze „tematy LGBT”.

Więcej o książce znajdziesz tutaj.

„Dni bez końca” teraz do nabycia ze zniżką! 44,99 zł
Teraz tylko 26,99 zł!
Książkę kupić ze zniżką 40 proc. możecie tutaj.

Wypowiedz się! Skomentuj!