Polecam: Speed Dating Improwizowany

Improwizacja to niełatwa sztuka. Ale aktorkom i aktorom z Klubu Komediowego wychodzi całkiem nieźle.

Speed Dating Improwizowany to program przygotowany przez Klub Komediowy. Jego idea jest prosta – trójka aktorów pojawia się na scenie a publiczność, poprzez wskazywanie w odpowiednim momencie informacji kluczowych dla rozwoju scenki, współuczestniczy w tworzeniu dzieła ad hoc.

I rzeczywiście, aktorzy pytają np. o cechę bohatera, jego imię czy też miejsce, gdzie wydarzyć ma się akcja. Grają parami trzy zestawy scenek. Potem publiczność wybiera najlepszą, która jest rozwijana dalej w kolejnych improwizacjach. Prosty, popularny pomysł.

Osnową wszystkich scenek jest speed dating – takie spotkanie dwójki ludzi, które trwa trzy minuty i jest częścią wydarzenia, na którym poznaje się wiele osób w ten właśnie sposób. Aktorzy trochę zapominają jednak, że to ma być speed dating – a więc sytuacja randki. Tak bardzo skupiają się na cesze lub imieniu swojego bohatera lub bohaterki, że nie grają samej sceny randkowania. Może nie jest to najważniejszy zarzut ale jednak coś, co mnie nieco rozpraszało.

Improwizacja to trudna sztuka, wiadomo. I jak przystało na improwizację, także i ta ma mocniejsze i słabsze momenty. Trudno mnie rozśmieszyć ale zdarzyły się chwile, gdy naprawdę rżałam ze śmiechu. Trójka aktorów na scenie bardzo sprawnie radziła sobie z tworzeniem improwizowanego spektaklu. Na początku Karolina potrzebowała jakby więcej czasu, żeby się rozkręcić ale potem naprawdę dała czadu.

Nie wszyscy lubią improwizację. Ale dla tych, którzy czasem chcą jej posmakować, Speed Dating Improwizowany jest spektaklem, który mogą z czystym sumieniem odwiedzić.

I dlatego właśnie polecam.

Speed Dating Improwizowany

Klub Komediowy
Obsada: Karolina Norkiewicz, Mateusz Lewandowski, Hubert Skrzyński

Wypowiedz się! Skomentuj!