Używają lub używali jej przez jakiś czas chyba wszyscy geje. Kultowa aplikacja stała się fenomenem popkultury. Czas więc na musical o Grindr!

Nie ma co udawać, że tak nie jest. Grindr stał się aplikacją-fenomenem. Nawet osoby heteroseksualne coraz częściej wiedzą, czym jest i po co się go używa.

Na temat Grindr powstały już książki, sztuki teatralne, analizy naukowe. Aplikacja, która za rok obchodzić będzie swoją dekadę, wpisała się na stałe w życie gejowskie całego świata. I choć powstały inne apki o podobnym zastosowany i funkcjonalności, to Grindr nadal jest najpopularniejszą i najważniejszą z nich.

Dlatego ktoś wpadł na pomysł przygotowania musicalu poświęconego aplikacji. Musicale, jak się stereotypowo uważa, są uwielbiane przez gejów. Może stąd też ten pomysł. W sieci pojawił się trailer sztuki „Grindr. The musical”. Możecie go zobaczyć poniżej.

To oczywiście tylko żart. „Grindr. The musical” jest tylko próbą pokazania, jak mogłaby wyglądać taka sztuka. Próbą za to bardzo udaną!

W Polsce w 2015 roku Piotr Trojan przygotował sztukę „Grind/r”, którą wystawia TR Warszawa. Sztuka cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Ciekawostka! W madryckim Teatros Luchana jakiś czas temu wystawiono naprawdę „Grinder, el musical”. Zobaczcie tutaj. Za to w londyńskim Above The Stag wystawiono w 2018 roku „Grindr: The Opera”.

Wypowiedz się! Skomentuj!