W raporcie zwrócono uwagę m.in. na to, czy kraj jest przyjazny dla osób LGBTQ ale i jak popularny jest wśród osób ze społeczności.

Nowy raport, przygotowany przez Latin America Travel Company twierdzi, że to Kanada jest najlepszym krajem na podróż poślubną dla par jednopłciowych.

W opracowaniu raportu wzięto uwagę tylko kraje, gdzie nie jest nielegalnym bycie osobą homoseksualną. Autorzy przyjrzeli się m.in. zagadnieniom legalności małżeństw jednopłciowych, popularności wśród osób LGBT ale i ogólnego „romantycznego charakteru” miejsca.

Do przygotowania podsumowania posłużyły wcześniejsze badania, raporty i sondaże dotyczące krajów. W ten sposób zadecydowano, że właśnie Kanada jest najlepszą destynacją. Kraj otrzymał 29 na 30 możliwych punktów. Tyle samo otrzymała Nowa Zelandia ale znalazła się na drugim miejscu.

W raporcie podkreśla się, że Kanada była pierwszym nieeuropejskim krajem, który zalegalizował równość małżeńską i wskazuje się na naturalne piękno przyrody tego kraju – m.in. na wodospad Niagara. Nowa Zelandia została wyróżniona także za swoje naturalne piękno ale i za znalezienie się wśród 10 najpopularniejszych destynacji na miesiąc miodowy i wśród 20 najbardziej progresywnych krajów świata.

Pozostałymi krajami w pierwszej dziesiątce były: Australia, Szwajcaria, Irlandia, Francja, Grecja, Finlandia, USA i Włochy.

Foto: Scazon/flickr/CC BY 2.0; O.Ortelpa/Wikimedia Commons/CC BY 2.0
Na podst.: PinkNews

Wypowiedz się! Skomentuj!